Kayyumla Atanan Genel Sekreter’den Şaşırtan Açıklama: Keyifle İşten Çıkardım!

Van Büyükşehir Belediyesi’ne 31 Mart seçimlerinin öncesinde kayyum atanmıştı. Kayyumun ardından belediyeye Genel Sekreter olarak Mustafa Yalçın atandı. Yalçın, katıldığı bir televizyon kanalında belediyeden 653 kişiyi çıkardığını ve bundan zevk duyduğunu belirtti.

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na atanan kayyumun ardından Genel Sekreterlik görevine Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın getirilmişti. Van Belediyesi’nde göreve geldikten sonra yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Yalçın, sarf ettiği sözler ile tepki çekti.

Yalçın, katıldığı televizyon programında belediyede çalışan 653 kişiyi işten çıkardığını bundan büyük zevk duyduğunu ve keyif aldığını söyledi. Yalçın konuşmasının devamında “Tabii bunların hepsini yok etmek üzere… 653 kişiydi galiba benim imzamla işten çıkardığımız.” ifadelerini kullandı.

HDP’Lİ VEKİLDEN TEPKİ GELDİ

Yalçın’ın bu sözleri sosyal medyada kısa süre sonra tepki çekerken HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’da Yalçın’ın videosunu paylaşarak “Kayyum döneminde Kayseri’den getirilerek Van Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter yapılan Mustafa Yalçın KHK ile ihraç etmenin ne kadar hukuki olduğunu zevkle anlatıyor!” yorumunda bulundu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı