adplus-dvertising

Kayserili öğrenci 3D yazıcı mantığıyla çalışan baskı makinesi geliştirdi

Erciyes Üniversitesi’nden mezun olan genç girişimci Enes Serdar Kartal, TEKNOFEST’te eğitim teknolojisi alanında geliştirdiği makinesini sergilemenin mutluluğunu yaşadı.
Takip et
Kayserili öğrenci 3D yazıcı mantığıyla çalışan baskı makinesi geliştirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğündeGaziantep’teki Ortadoğu Fuar Merkezi’ndedüzenlenen TEKNOFEST 2020’de gençler hazırladıkları projeleri görücüye çıkarma fırsatı buldu.

Kayseri’den TEKNOFEST’e katılan23 yaşındakiEnes Serdar Kartal da teknolojik projelerde lazım olan araç ve gereçleri kısa sürede yapabilen ve 3D yazıcı mantığıyla çalışan baskı makinesi geliştirdi.

Kartal, yaptığı açıklamada, ilk olarak kendi imkanlarıyla geliştirdiği küçük bir makinede basit aletler yapmaya başladığını söyledi.

Kayserili öğrenci 3D yazıcı mantığıyla çalışan baskı makinesi geliştirdi

Makinesinin basit bir yazılımla çalıştığı için öğrenciler tarafından kolaylıkla kullanılabileceğini belirten Kartal, şunları kaydetti:

“Aynı 3D printer çalışma mantığıyla çalışıyor.Öğrenciler yarışmalara katıldıkları zaman projelerini geliştirmek istediklerinde binlerce çeşit metal ve plastik gibi malzemeye ihtiyaç duyuyorlar. Bunları sanayide kapı kapı gezmek yerine böyle bir cihazla çok rahat kendileri üretebiliyor. İstedikleri ölçülerde tam doğruluk sağlayarak projelerinde kullanabiliyorlar.”

Kartal, hayallerini gerçekleştirmek içinTEKNOFEST’in büyük bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.