adplus-dvertising

Kayseri’de pitbull evcil köpekleri parçalayacaktı

Kayseri’nin Talas ilçesinde başıboş gezen ‘pitbull’ cinsi köpek, bir çiftin gezintiye çıkardığı köpeklere saldırdı. Apartmanın giriş katına sığınan çifti polis ekipleri kurtardı.
Takip et
Kayseri’de pitbull evcil köpekleri parçalayacaktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Mevlana Mahallesi Halef Hoca Caddesi üstünde bulunan bir parkta yaşanan olayda, köpeklerini gezdirmeye çıkan Erhan Saklıca ve eşi, burada pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. ‘Çin aslanı’ cinsi köpekleri yaralanan çift, kendilerini bir apartmanın giriş katına kapattı. Çiftçin ihbarı üstüne bölgeye polis ve belediye ekipleri sevk edildi. Ekipler, uzun uğraşlar neticesi saldırgan köpeği etkisiz hale getirdi. Olayı anlatan Erhan Saklıca, “Akşam saatlerinde iftar öncesi köpeklerimizi parka çıkarttık. Tuvalet ihtiyaçlarını gördükten sonra eve gidiyorduk. Birden pitbullun geldiğini gördüm. İlk olarak erkek köpeğimizi kaptı. İftara oldukça az bir müddet kaldığı için etrafta kimsede yoktu. Ne yaptıysak köpeğimizi kurtaramadık. Sopayla taşla vurmamıza karşın gene bırakmadı. Son çare olarak saldırıdan kurtulan köpeğimizin birini bir apartmanın giriş katına götürdüm. Daha sonra gelip öbür saldırıya uğrayan erkek köpeğimizi binanın içerisine doğru çekmeye başladım. Bu sırada pitbull köpeğimi bırakmadığı için o da sürüklenerek binaya doğru geldi. Apartman girişinden içeri girer giremez dışarıda kalan pitbullun kafasını kapıyla sıkıştırdım. Bu sırada dışarıdan arkadaşlarda geldi sopalarla vurmaları üstüne ayırdık” diyerek konuştu.

Kayseri’de pitbull evcil köpekleri parçalayacaktı

Parkta çocukların olmamasının faciayı engellediğinin altını çizen Saklıca, “Bu parkta oldukça fazla çocuk oynuyor. Eğer o anda köpek değil de parkta çocuklar olsaydı ve iftar vakti olmasaydı bu köpek çocuklara zarar vermiş olacaktı. Bu köpeğin boynunda tasması vardı ama ağzında ağızlığı yoktu. Bu çevredeki bir kişiye ait bir köpek. Köpeğin benim köpeklerime saldırdığını gördüğü için korkusundan gelemedi. Ben gelmesini isterdim. Köpeğin bir suçu yok, suç onundu. En azından köpeğine müdahale ederdi. Bu köpek bana da yardıma gelen arkadaşlara da saldırabilirdi. Zaten köpeği bıraksa bu defa de bize saldıracaktı. Köpeğin sahibinden şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.