Kayseri’de Küsen Zihinsel Engelli Öğrenciye Öğretmenden Dayak

Kayseri 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde küsen bir zihinsel engelli öğrenciye, öğretmeni tekme ve kafa attı.

Kayseri’de 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kaydedildiği öne sürülen görüntüde, oyuna alınmadığı için küsen zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından tekmelenmesinin ardından karga tulumba pencereden içeri atıldı.


ENGELLİ ÖĞRENCİ OYUNA ALINMADIĞI İÇİN KÜSTÜ

Melikgazi ilçesinde yer alan 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kaydedildiği öne sürülen görüntüde, zihinsel engelli bir öğrenci voleybol oynatılmadığı için küserek oturduğu yerden kalkmadı. Öğretmenler ve yetkililer, öğrenciyi ikna etmeye uğraştı fakat oyuna alınmadığı için küsen öğrenci bir türlü yerinden kalkmadı. Bir yetkilinin cebinden çıkardığı sigara paketini göstererek, “Bir problemin varsa şunu iç” demesi ise öğretmenler ve yetkililerin kahkaha atmasına sebep oldu.

ÖNCE TEKME SONRA KAFA ATTI

Bir öğretmenin ‘Kalkıyor musun içeri?’ diye sormasının sonrasında bir başka öğretmen ise yerdeki öğrenciye tekme atarak, ‘Kalkıyor musun kalkmıyor musun?’ diye bağırdı. Öğrenci ağlayarak, ‘Beni oynatmıyorsunuz’ deyince, tekme atan öğretmen, ‘Oynatmıyorum, hoca benim oynatmıyorum’ diyerek öğrenciye kafa attı.

KOLLARINDAN TUTUP İÇERİ ALDILAR

Yetkililer ve öğretmenler, kalkmayan öğrenciyi kollarından ve bacaklarından tutarak karga tulumba kaldırarak pencereden içeri aldı ve perdeyi örttü.

Cep telefonu ile olayı kaydeden vatandaş ise, “Dövüyorlar çocuğu, hala içeriden ses geliyor” diyerek videoyu bitirdi.

Görüntünün meydana çıkmasının sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri, mesele ile alakalı olarak soruşturma açıldığını söyledi.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı