Kayseri’de 3 kişiyi öldüren kung fu sporcusu Orhan Gökçek’ten ‘Suç işlediğimde deliydim’ savunması

Kayseri’de 3 kişiyi öldüren kung fu sporcusu Orhan Gökçek, Hamdi Ekemen’i öldürmesiyle ilgili davada hakim karşısına çıktı. Gökçek mahkemede, “Suç işlediğimde deliydim” dedi.

Kamuoyunda ‘kungfucu katil’ olarak bilinen, Kayseri’de farklı tarihlerde 3 kişiyi öldüren Orhan Gökçek, öldürdüğü Hamdi Ekemen dosyası kapsamında bugün yeniden hakim karşısına çıktı.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Orhan Gökçek, SEGBİS sistemi ile duruşmada hazır edilirken, avukatlar ve öldürülen Hamdi Ekemen’in kızı İ.E. de duruşmaya katıldı.

“SUÇ İŞLEDİĞİMDE DELİYDİM”

Mahkeme heyetine savunmada bulunan Gökçek, “Hayatım boyunca hiç silahım olmadı. Olayların olduğu tarihte kafam çalışmıyordu. İlaç içtikten sonra kafam çalıştı. Cezaevinde ailemin boynunu düşürdüğüm için intihar ettim. PKK, FETÖ ve bunların ağa babaları benim peşime düşüyorlardı. Suç işlediğimde deliydim. Çıkarsam beni yurt dışına kaçırırlar, beni tutuklayın” dedi.

Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 9 Ocak 2019 tarihinde Uğurevler Mahallesi 251. Sokak’ta meydana gelen olayda Ufuk Akhan’ın katil zanlısı olarak Orhan Gökçek’i gözaltına aldı.

Cinayetle ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde oluşturulan özel ekip çalışma yaptı. Yapılan çalışmalarda Ufuk Akhan’ın öldürülme şekli üzerinde duran dedektifler, olayı, 2014 yılında Uğurevler Mahallesi 251. Sokak’ta öldürülen Hüseyin Ekemen’in olayı ile karşılaştırdı.

Hüseyin Ekemen’in cinayetini 5 yıl boyunca çözmeye çalışan dedektifler 4 bin 500 kişi ile görüştü ve olay yerinden beyaz bir aracın kaçtığını tespit etti.

Soruşturmayı derinleştiren Cinayet Büro dedektifleri, 9 Ocak 2019 tarihinde U.A.’yı bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Orhan Gökçek’in babası T.G.’ye ait olan beyaz bir aracı kullandığını da tespit ederek zanlıyı sorguladı.

Basit yaralama, hırsızlık ve tehdit suçlarından kaydının olduğu, ailesi ve çevresi ile sürekli kavgalı olduğu, üzerinde sürekli bıçak taşıdığı, kung fu sporcusu olduğu, ayrıca davranış bozukluğu tedavisi gördüğü belirlenen Orhan Gökçek, sorgusunda, maktul Hüseyin Ekemen’i tanımadığını, adını basından duyduğunu, olay gecesi sokakta otururken karşılaştığını, sarhoş olan şahsın, kendisine bıçak çekerek telefonunu istediğini, bu esnada üzerinde taşıdığı pusat diye tabir edilen bıçağı ile Hüseyin Ekemen’i öldürdüğünü ve olay yerinden ayrıldığını itiraf etti.

Gözaltına alınan zanlı Orhan Gökçek, hakkındaki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli Orhan Gökçek’in çok daha eski tarihlerde benzer yöntemle meydana gelmiş ve faili meçhul kalmış kasten öldürme olayları da gerçekleştirmiş olabileceği üzerinde duran Cinayet Büro dedektifleri yürüttükleri çalışmalarda 16.02.2007 Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesi Oğulcuklu iki sokak içerisinde Şahin Metiner isimli şahsı başından, boğazından ve sırtından bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

Cumhuriyet savcısı koordinesinde Orhan Gökçek, yapılan sorgusunda Şahin Metiner’i de ‘Kız kardeşi hakkında laf çıkardığı’ için bıçakla öldürdüğünü itiraf etti.

Cumhuriyet Savcısı refakatinde Orhan Gökçek’e yer gösterme işlemi yapıldı ve verdiği ifadelerle olayın birebir örtüştüğü belirlendi.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı