Kayıt Yaptırdıkları Özel Okul Kapandı! Öğrenciler Ortada Kaldı

 İstanbul’da hizmet veren bir özel okul tüm şubelerinin kapılarına kilit vurdu. Okulların açılmasına az bir zaman kala binlerce veli ve öğrenci mağdur oldu.

İstanbul’da hizmet veren Devr-i Alem Eğitim Kolejleri’nin Halkalı ve Kurtköy şubeleri kapandı. Okula kayıt yaptıran yüzlerce veli ve öğrenci mağdur oldu. Okulların açılmasına az bir zaman kala okula giden veliler kapıdaki kilidi görünce neye uğradıklarını şaşırdılar.


Okul ücretlerini peşin ödeyen veliler okul paralarından olduklarını dile getiren bir veli “Birinci sınıfa başlayacak olan kızımı 16 bin lira ücret karşılığında bu okula kaydettirdim. Ödemesini de peşin yaptım. Daha önce okulun kapanacağı ile ilgili duyumlar aldık. Okulun yönetimine bu durumu söylediğimizde böyle bir şeyin söz konusu olmadığını dile getirdi. Fakat bugün biz bu haldeyiz, okulun kasasında da para yok. Paralarımız nerede onu da bilmiyoruz. Çocuklarımızda açıkta kaldı. Sesimizi duyurmak istiyoruz. Resmen dolandırıldık.” açıklamalarında bulundu.

“ERKEN KAYIT VAADİ İLE KANDIRILDIK”

Mağdur olan başka bir veli ise olayla ilgili olarak “35 bin lira ödeyerek 2 çocuğumu da bu okula kayıt ettirdim. Erken kayıtta indirim yapılıyor yalanı ile tüm senenin ödemesini peşin aldılar. Şimdi paralarımızı alacak kimse yok. Çocuklarımızı gönderecek okul da yok. Ödediğim parayı yasal yollarla geri almak için gerekli yerlere başvuruda bulundum. Sonradan okulun öğretmenlerin maaşlarını ve faturaları ödemediğini duyduk. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı’ndan destek bekliyoruz. Sesimizi duysunlar. Konu ile ilgili çözüm bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı