adplus-dvertising

Kayıp şahıslar buldu olay yeri inceleme tespit etti

Kayseri Şehir Hastanesi’nde üstünde kimlik olmayan ve bütün vücudu felçli olan kadın, Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince bulundu.
Takip et
Kayıp şahıslar buldu olay yeri inceleme tespit etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kayıp şahsın üstünde kimlik bulunmaması üstüne parmak izinden çalışma yapan Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri ise parmak izinden, kadının kimliğini kısa zamanda belirleyerek ailesine teslim etti.

Edinilen bilgiye göre Kayseri Şehir Hastanesi’nde bütün vücudu felçli ve kendisini ifade edemeyen kimliksiz bir kadının bulunduğunun öğrenilmesi üstüne, Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda üstünde kimliği olmayan ve kendisini ifade edemeyecek vaziyette olan kadının kimliğinin tespit edilmesi için Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinden destek istendi. Kadının parmak izleri alınarak parmak izi arşivindeki izlerle çok kısa bir müddet içerisinde karşılaştırılması neticesi kayıp kişinin 46 yaşındaki E.Ü. olduğu belirlendi. Kimliği belirlenen kayıp E.Ü., Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince ailesine teslim edildi.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü yetkilileri; parmak izinin gündelik yaşamda mühim bir yerinin olduğu, yalnızca suç ve suçlu ile mücadelede şüpheli şahısların kimlik tespitine yaramadığı, aynı zamanda kendini ifade edemeyen yaşlı, engelli ve benzeri şahısların da kimlik ve ikametlerinin belirlenerek, ailelerine tesliminde kolaylıklar sağladığı bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.