Kaydı Olmayan Suriyeliler Ülkelerine Gönderiliyor

Savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyeliler ülkelerine geri gönderiliyor. İçişleri Bakanlığı’nın faaliyete geçirdiği uygulama ile kaydı bulunmayan Suriyeli vatandaşlar kayıtlarının olduğu şehirlere gönderiliyor.
Takip et
Kaydı Olmayan Suriyeliler Ülkelerine Gönderiliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Türkiye’de bulunan Suriyelilerle ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapmasının ardından harekete geçildi. Ülkemizde bulunan toplam 3 milyonu geçen Suriyelilerden kaydı olmayan mülteciler ülkelerine gönderilmeye başlandı.

En çok İstanbul’da Suriyeli nüfusu olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, kaydı olan düzenli göçmenlerin değil bunların dışında şehirde yaşayan mültecilerin gönderileceğinin altını çizmişti.

EN FAZLA İSTANBUL’DAN GÖNDERİLDİ

Konu ile ilgili İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklama ile 10 günde toplamda 15 bin kayıtsız mültecinin Suriye’ye gönderildiği açıklandı. 20 Ağustos’a kadar devam edecek düzenleme ile İstanbul’daki Suriyeli sayısının 547 bine düşeceği bilgisi paylaşıldı. Yapılan bu düzenleme ile toplamda 14 bin 904 mültecinin İstanbul’dan gönderileceği açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.