Kaybettiği Para Dolu Çantasını Turiste Ulaştıran Taksici Övgü Topladı

İstanbul'da havalimanında aldığı yabancı uyruklu yolcuyu Taksim'deki bir otele bıraktıktan sonra arabasında para dolu bir çanta unuttuğunu gören taksici, o turist bulup parasını geri ulaştırdı. Bu taksicinin yaptığı örnek davranış övgü alırken akıllara ise Senagalli turisti gasp etmeye çalışan şoför Osman Keleş'i getirdi.

Havalimanından aldığı yabancı yolcuyu Taksim’de otele bıraktıktan sonra aracında 250 bin lira değerinde dövizi gören taksi sürücüsü, parayı sahibine teslim etti.

İstanbul’da taksi sürücüsü Kurtuluş Kara, geçtiğimiz Salı günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim’e götürmek üzere 2 yabancı turisti taksisine aldı.

Yolcuları Taksim’e bıraktıktan sonra dönüş yolculuğuna başlayan Kurtuluş Kara, ortalama 45 dakika sonra aracın arka koltuğunda bir çanta fark etti. Çantayı açtığında içinde 250 bin lira değerinde dövizi fark eden Kurtuluş Kara, turistleri bıraktığı otele geri dönerek parayı sahibine teslim etti.

‘ÇANTAYI UNUTTUKLARININ FARKINDA DEĞİLLERDİ, İÇİNDE 250 BİN LİRA VARDI’

Taksi sürücüsü Kurtuluş Kara, “Havalimanında yolcu beklediğimiz hatlardan sıram gelince biri kadın iki yabancı yolcuyu aracıma aldım. Piyalepaşa’ya gittik. Otelde 2 dakika beklememi istediler. Otel doğru mu, yoksa yanlış mı? diyerek teyit etmek için beni beklettiler. Ben de dışarı onları bekledim. Bu yolculardan erkek olan geri geldi ve valizlerini teslim ettim. Ücretimi aldım ve havaalanına dönmek için yola çıktım. Ortalama 40-45 dakika sonra yolcu almak için durdum. Bu yolcu, bana arka koltukta çanta olduğunu belirtti. Ben de yolcuya başka bir taksiye binmesini rica ettim. Çünkü unutulan çantayı, sahibine geri vermem gerekiyordu. Tekrar otele döndüğümde yolcular çantalarını unuttuklarının farkında değildi. Kendilerine çantayı, tutanak karşılığı teslim ettim. Çantanın içerisinde yüklü miktarda para vardı. Bu para 250 bin lira değerinde dövizdi.” şeklinde konuştu.

“AİLEMDEN BU ŞEKİLDE ÖĞRENDİM”

Çantayı alıp gitmeyi düşünmediğini ve kazandığı paranın kendisine yettiğini söyleyen taksi sürücüsü Kurtuluş Kara, “Çantayı teslim etmek için gittiğimde yolcular teşekkür etti. Biz de tutanak karşılığında teslim ettik. İlk kez bu şekilde bir vaziyetle karşılaştım. Alıp gitmek aklımdan geçmedi çünkü ailemden bu şekilde bir şey görmedim ve kazandığımız helal para bana yetiyor.” diyerek konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı