adplus-dvertising

Kayalıklardan denize atladı, boğulmanın eşiğine geldi

Sinop’un Hamsilos Koyunda kayalıklardan atlayan iki arkadaştan birisi, neredeyse boğulmanın eşiğine geldi. Yarım saat suda çırpınan kişiyi kıyıya çeken arkadaşı, yaşadığı trajikomik anları cep telefonuyla kaydetti.
Takip et
Kayalıklardan denize atladı, boğulmanın eşiğine geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün Sinop’un Akliman mevkisinde bulunan Hamsilos Koyunda yaşandı. Yusuf Ünsal (19) ve Muhammet Koşar (20), deniz sezonunu açmak için Hamsilos’ta bulunan ortalama 20 metrelik kayalıklara gitti. Önce yalnız başına atlayan Ünsal, yabancısı olduğu bölgede çıkış yerini bulamayıp ters istikamete yüzdü. Gittiği bölgeden çıkmayı başaramayan Ünsal, geldiği yere geri yüzmek istedi. Ancak dalgalar ve soğuktan yorularak çırpınmaya ve su yutmaya başladı.

Ortalama yarım saat suda kaldıktan sonra arkadaşının çırpındığını gören Muhammet Koşar, arkadaşının yanına gitti, kolundan çekerek kıyıya ulaştırdı. Sağlık ekiplerinin olay yerinde müdahale ettiği Ünsal, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Sağlık vaziyetinin iyi olduğunu söyleyen Ünsal, çırpındığı sırada kayalıklara çarparak vücudunda çizikler oluştu. Arkadaşının yaşamını kurtaran Koşar ise başlarından geçen trajikomik anları cep telefonuyla kaydetti.

Kayalıklardan denize atladı, boğulmanın eşiğine geldi

Hamsilos’ta ilk defa atladığını ve çıkış yerini bulamadığını belirten Yusuf Ünsal, “Ben atladım, ters tarafa yüzdüm çıkış tarafına yüzmedim, bilmiyordum orayı. Oraya kadar yüzünde dalga da ters tepti, kayalara çarptım. O arada nefes de kalmadı, iki buçuk litre su yutmuşumdur ortalama. Sonra tekrar ters tarafa yüzdüm, oradan arkadaş çekti kayalıklara doğru aldı beni. Yarım saat cebelleştim, ciğerlerim hala ağrıyor. Hastanede oksijen taktılar, ısıttılar ayaklarıma pansuman yaptılar. Deniz buz gibiydi, kimse girmesin” şeklinde konuştu.

Arkadaşının yaşamını kurtaran Muhammet Koşar, “Bir adam vardı o gördü, arkadaşın şurada diyerek gösterdi, çırpınıyordu. Sonra atladım, bana doğru yüzdü, kolunu tuttum dışarı çıkardım. Yarım saat falan denizde kaldı, su da baya soğuktu” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.