adplus-dvertising

Kay Kasırgası Meksika’da karaya vurdu: 2 bin 595 kişi tahliye edildi

Meksika’yı günlerdir etkisi altına alan Kay Kasırgası’nın Baja California Sur eyaletinde karaya ulaşmasının sonrasında 2 bin 595 kişi evlerinden tahliye edildi.
Takip et
Kay Kasırgası Meksika’da karaya vurdu: 2 bin 595 kişi tahliye edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meksika’nın Büyük Okyanus açıklarında bir kaç gün önce oluşan ve Pazartesi gününden beri ülkeyi yoğun yağış altında bırakan Kay Kasırgası, Baja California Sur eyaletinin Bahia Asuncion kasabası yakınlarında karaya ulaştı. Şiddetli yağışlar ve saatte 150 kilometre hıza ulaşan rüzgar ile etkili olan kasırga nedeniyle okyanus kıyısında 6 metre yüksekliğe ulaşan dalgalar yaşandı. Yetkililer şu ana kadar Baja California Sur eyaletinde kasırgadan etkilenen 2 bin 595 vatandaşın evlerinden tahliye edilerek geçici barınaklara yerleştirildiğini bildirdi.

Öbür eyaletleri de etkiledi

Baja California eyaletinde de kasırga neticesi meydana gelen olumsuz hava şartları sebebiyle bütün eğitim kurumları bugün tatil edildi. Sonora eyaletindeki bazı kentlerde sel felaketi yaşanırken, kasırganın kuzeye doğru ilerlemeye devam ederek Baja California, Baja California Sur, Sinaloa, Sonora, Durango ve Chihuahua eyaletlerinde şiddetli yağış ve fırtına ile etkili olmaya devam edeceği söylendi. Yetkililer, vatandaşları sel ve heyelan riskine karşı tedbir almaya çağırdı.

Öte yandan, ABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) tarafından yapılan açıklamada, Kay Kasırgası’nın önümüzdeki birkaç gün boyunca etkili olacağı ve ardından kuvvetini kaybedeceği ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.