Kavrulan Amerika’da Alarm Durumuna Geçildi!

Amerika'da giderek etkisini artıran sıcaklıklar, vatandaşların hayatını durma noktasına getirince alarm durumuna geçildi.
Kavrulan Amerika’da Alarm Durumuna Geçildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerika’yı günlerdir kavuran aşırı sıcaklar giderek etkisini artırmaya devam ediyor. Özellikle önümüzdeki bir kaç gün içinde sıcaklıkların daha da artacağını açıklayan uzmanlar, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Meteoroloji’den yapılan son açıklamaya göre sıcaklıkların bölgede 44 dereceden aşağı düşmeyeceği belirtildi ve vatandaşların buna göre tedbir alması gerektiği duyuruldu.

Uzmanlar etkisini giderek artırmaya devam eden sıcaklıkların ölümlere sebebiyet vereceğinden, mecbur kalınmadığı sürece dışarı çıkılmaması gerektiği uyarısında bulundu. Her mecradan gereken uyarıda bulunan yetkililerin yanı sıra bir mesaj da New York Belediye Başkanı’ndan geldi.

SICAKLIKLAR YERİNİ ŞİDDETLİ YAĞIŞLARA BIRAKACAK

Sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşları alarm durumuna geçildiği konusunda ikaz eden New york Belediye Başkanı, ‘Özellikle önümüzdeki iki gün boyunca çok önemli bir işiniz olmadığı takdirde evden çıkmamaya özen gösterin, serin yerlerde kalmaya dikkat edin ve bol bol su tüketin,  giderek artan sıcaklıklar ölümlere sebebiyet verebilir’ mesajını yayınladı.

Tarihinini en sıcak günlerini yaşayan Amerika’da önümüzdeki günlerde sıcaklıkların giderek azalacağını açıklayan uzmanlar bu kez de ülkeyi şiddetli yağışların beklediği uyarısında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.