adplus-dvertising

Kavga ettikleri sırada oğlunu vuran babaya 5 yıla kadar hapis talebi

Kağıthane’de kavga ettikleri esnada oğlunu silahla yaralayan Kemal Kuzu’nun 4 ayrı suçtan yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Savcılık, oğlunu vuran babanın 5 seneye kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.
Takip et
Kavga ettikleri sırada oğlunu vuran babaya 5 yıla kadar hapis talebi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kağıthane’de 28 Eylül 2021’de kavga ettikleri sırada oğlu Selim Kuzu’yu (49) silahla yaralayan baba Kemal Kuzu’nun (70), 4 ayrı suçtan 27 seneye kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. İstanbul 39.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu bulunan müşteki sanık Kemal Kuzu, tutuksuz bulunan müşteki sanık Selim Kuzu ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Kavga ettikleri sırada oğlunu vuran babaya 5 yıla kadar hapis talebi

Mütalaa açıklandı

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, müşteki sanıkların mahkumiyetlerine asıl olabilecek kesin ve inandırıcı kanıt bulunmadığını, öte yandan müşteki sanık Kemal Kuzu’nun şikayetinin bulunmadığını söylediğini söyledi.

Açıklanan mütalaada, müşteki sanık Selim Kuzu’nun ‘üstsoya karşı kasten yaralama’ suçundan 6 aydan 1 sene 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. Mütalaada, müşteki sanık Kemal Kuzu’nun ise ‘altsoya karşı silahla kasten yaralama’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından 1 sene 9 aydan 5 sene 3 aya kadar hapis cezası talep edildi.

Müşteki sanık Selim Kuzu’nun üstüne atılı hakaret suçu yönünden şikayetten vazgeçilme sebebiyle düşme kararı verilmesinin talep edildiği mütalaada, müşteki sanık Selim’in üstüne atılı ‘tehdit’ suçu ve müşteki sanık Kemal’in üstüne atılı ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından kanıt yetersizliği gerekçesiyle ayrı ayrı beraatına karar verilmesi istendi.

Kavga ettikleri sırada oğlunu vuran babaya 5 yıla kadar hapis talebi

Mütalaada öte yandan, müşteki sanık Kemal Kuzu’nun tutuklulukta geçirdiği süre ve tutukluluğun önlem oluşu da dikkate alınarak tahliyesine karar verilmesi talep edildi. Duruşmada esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapan müşteki sanık Selim Kuzu, suçlamayı kabul etmediğini ve canını kurtarmak için istediğini belirtti. Müşteki sanık Kemal Kuzu ise evladı tarafından daha önceden de darp edildiğini ve tahliyesine karar verilmesini talep etti.

Duruşmada Selim Kuzu’nun avukatı açıklanan mütalaaya karşı savunma yapabilmek için mahkemeden süre verilmesini talep etti. Kemal Kuzu’nun avukatı ise mütalaaya katıldığını ve müvekkilinin tahliyesine karar verilmesini istedi.

Tahliye edildi

Mahkeme, müşteki sanık Kemal Kuzu’nun bütün kanıtların toplanmış olması ve tutuklulukta geçirdiği süreyi de dikkate alarak tahliyesine karar verdi. Heyet, müşteki sanık Selim Kuzu’nun avukatına ise esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapabilmesi için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki zanlıların ikametlerinde tartıştıkları esnada münakaşanın arbedeye dönüştüğü ve müşteki şüpheli Selim Kuzu’nun öbür müşteki şüpheli Kemal Kuzu’ya hitaben ‘annemin ölümüne sen neden oldun, senin yüzünden annem öldü’ dediği ve sinkaflı sözler ederek üstüne yürüdüğü anlatıldı.

Kavga ettikleri sırada oğlunu vuran babaya 5 yıla kadar hapis talebi

Müşteki şüpheli Selim Kuzu’nun karnından silahla yaralandığı ve başında da kanama bulunduğunun belirtildiği iddianamede, yaralanma sebebiyle hayati tehlikesinin bulunduğu kaydedildi. Müşteki şüpheli Selim Kuzu’nun Adli Tıp Kurumu raporunda, vücudunda oluşan kırıkların hayat fonksiyonlarına etkisinin orta derece olduğunun belirtildiği iddianamede, öbür müşteki şüpheli Kemal K.’nın ise basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek biçimde yaralandığının aktarıldı.

Hazırlanan iddianamede, müşteki şüpheli Selim Kuzu’nun ‘hakaret’ ve ‘üst soya karşı silahla kasten yaralama’ suçlarından 9 aydan 3.5 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edilirken, müşteki şüpheli Kemal Kuzu’nun ise ‘ruhsatsız silah bulundurma’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘altsoya karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından 14 sene 9 ay 27 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.