Katlanabilir Ekranıyla Samsung Galaxy Fold’un, Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan Güney Kore markası Samsung, ilk katlanabilir telefonunu piyasaya çıktı. Galaxy Fold adını taşıyan ilk katlanabilir ekranlı telefonun fiyatı ise dudak uçuklatıyor. 1950 Dolar yani 12 bin TL'ye denk gelen telefon, şık görüntüsüyle büyük beğeni topladı.

Dünyanın en büyük hafıza kartı ve akıllı telefon üreticisi olan Güney Kore markası Samsung, ilk katlanabilir telefonunu piyasaya sürdü. 6 Eylül günü Güney Kore’de satışa çıkan telefonun satış fiyatı 1950 Dolar ile 1980 Dolar arasında değişiyor.

18 Eylül’de de İngiltere’de piyasaya sürülmesi beklenen telefonların, katlanabilir ekran sayesinde tablet olma özelliğinin de bulunması birçok kullanıcının sabırsızlıkla bu telefonun piyasaya sürülmesini beklemesine neden oluyor.

NİSAN AYINDAKİ AKSİLİKLER SEBEBİYLE PİYASAYA ÇIKIŞI GECİKMİŞTİ

Normal şartlarda piyasaya Nisan 2019’da çıkarılması planlanan Samsung Galaxy Fold, ekranındaki bazı problemler sebebiyle, ”İyileştirme Süreci” adı altında 6 Eylül’de piyasaya çıktı.

Samsung’un dünyadaki en büyük rakibi olan Huawei’de bu Eylül ayında katlanabilir telefonlarını piyasaya süreceğini duyurmuştu.

Çi ile ABD arasında yaşanan ekonomik kriz sebebiyle karı azalan Samsung’un, Güney Kore ile Japonya arasındaki ticari gerilim sebebiyle de hafıza kartı satışlarında düşüş olduğu bilinmekte.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı