Katip Çelebi Üniversite Atatürk Hastanesinde Doktora Saldırı

İzmir Katip Çelebi Üniversite Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir doktorun jilet ile boğazı kesildi.

Sağlık çalışanlarının maruz kaldıkları şiddet olaylarına bir yeni daha eklendi. İzmir Karabağlar’da bulunan Katip Çelebi Üniversite Atatürk Eğitim Araştırma Hastenesi’nde görev yapan doktora hastası saldırdı ve doktorun jiletle boğazını kesti.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastalıkları Uzmanı olan Dr. Kadir Songu, iddia edilene göre hastasının istediği ilacı yazmadı. Hasta bu neden ile doktora saldırdı ve boğazına jiletle keserek doktoru yaraladı. Olay sonrası hemen ameliyata alınan Songu hakkında Sağlık Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir açıklama yaptı. Özdemir, saldırıya uğrayan doktorun durumunun iyi olduğunu belirtti ve “Sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Yetkililer bir an önce gerekli tedbirleri almalıdır.” ifadelerine yer  verdi.


“HER TÜRLÜ HUKUKİ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Olay ile ilgili de bilgi veren Özdemir, “Sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak Bakanlığımıza ve diğer ilgili birimlere sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik paylaştığımız önerilerin dikkate alınması gerektiğini bir kez daha, ısrarla yineliyoruz. Hukuki düzenlemelerin, geliştirilerek uygulanmasını ısrarla talep ediyoruz.Doktor arkadaşımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, doktorumuza saldıran kişinin, hak ettiği cezayı alması anlamında her türlü hukuki desteği vereceğimizi buradan ifade ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı