Katarlılar sınavsız tıp fakültelerine girecek haberi yalan çıktı!

T24 tarafından yayınlanan Katarlıların tıp fakültelerine sınavsız gireceği iddiası yalan çıktı. Konu ile ilgili T24 tarafından açıklama yapılırken haberi Twitter hesabında paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu paylaşımını halen kaldırmadı.
Takip et
Katarlılar sınavsız tıp fakültelerine girecek haberi yalan çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milyonlarca öğrencinin sınava gireceği cumartesi gününün arifesinde sosyal medya hesabından “Protokol onaylandı: Katarlı gençler Türkiye’de sınavsız tıp okuyabilecek” biçiminde bir haber paylaştı.

T24 adlı sitenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmini kullandığı haberinin altına da şu notu düştü:

“Kendi gencine bu kadar sevgisiz, bu kadar saygısız bir iktidar işte. Hiç mi utanmıyorsunuz bunları yaparken ey AK Parti? Aranızdan biriniz çıkıp da bu adaletsizdir diyemedi mi? Bizim çocuklar o okullara girebilmek için tüm gençliklerini heba ediyorlar!”

Katarlılar sınavsız tıp fakültelerine girecek haberi yalan çıktı!

“Protokol Katar Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmak üzere eğitim alacak personeli kapsıyor”

Kılıçdaroğlu’nun iddiaları anında yalanlandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) “Katarlıların Tıp Fakültelerine sınavsız ve ücretsiz gireceği münakaşaları gerçek değil. Protokol Katar Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmak üzere eğitim alacak personeli kapsıyor.” açıklamasında bulundu. Ne var ki protokolün alakalı maddelerinin yayınlanması bile spekülasyonu engelleyemedi. Sosyal medyada Katarlıların sınavsız eğitim göreceği yalanı gerçekmiş gibi yayıldı.

T24’ten özür

Yalan haberi doğrulatmadan yayına veren T24 hatasını farkedip düzeltti ve yaptığı açıklamada “T24’teki ilk yayınında ‘Protokol onaylandı, Katarlı gençler Türkiye’de sınavsız tıp okuyabilecek’ başlığıyla verilen haberi düzeltir; T24’e güvenerek referans veren okurlarımızdan ve haberin muhataplarından özür dileriz.” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu tweeti kaldırmadı

Kılıçdaroğlu ise T24’ün aksine hatasından dönmedi ve tweeti sayfasında tutmaya devam etti.

“Milyonlarca gencin ve ailesinin kafalarını bulandırdınız, huzursuz ettiniz”

Sabah yazarı Melih Altınok, köşe yazısında bu vaziyeti kaleme aldı. “Muhalefet edecek onca gerçek problem varken, bir siyasetçi niçin kurmacalarla meşgul olur, itibarına jilet atar anlamak mümkün değil.” diyerek yazan Altınok, şu ifadeleri kullandı:

“Özür dilemeyecekseniz hiç olmazsa o tweet’i silin de ileride taraftarlarınız “montaj” savunması yapabilsinler.
Hem nasıl olsa maksat hasıl oldu işte…
Sınav stresiyle zaten gerilmiş olan milyonlarca gencin ve ailesinin kafalarını biraz da bulandırdınız, huzursuz ettiniz.
Başka ne göreviniz var ki?”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.