Katar’dan dikkat çeken ABD, Çin, Rusya uyarısı

ABD’nin Çin ve Rusya ile karşı karşıya gelme olasılığı olduğunu söyleyen Katar eski Başbakanı Hamed bin Casim bin Cebr Al Sani, Körfez ülkelerine hazırlıklı olun çağrısı yaptı.
Takip et
Katar’dan dikkat çeken ABD, Çin, Rusya uyarısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski Başbakan Al Sani, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ABD’nin yeni yönetiminin, Çin’in ekonomik ve teknolojik kalkınmasını yavaşlatma uğraşına yoğunlaştığını vurguladı.

Körfez ülkelerine seslenen Al Sani, “Körfez bölgemizde, iki dev ülke arasındaki bu ekonomik savaşın ateşinden biraz da bize bulaşması gerekiyor. Çünkü ABD, Çin ile ekonomik ve askeri iş birliği geliştirmememiz için bize asla her türlü aracı kullanarak baskı yapacaktır.” ifadesini kullandı.

ABD için hafife alınmayacak askeri bir rakip olması yönüyle Rusya’nın da önemine işaret eden Al Sani, Washington’ın, bölgede Rusya’nın herhangi bir askeri nüfuz sahibi olmasına engel olmaya çalışacağını ve en azından bunun en dar biçimiyle kalmasına gayret göstereceğini söyledi.

Al Sani, dünyadaki dönüşüme dikkati çekerek, “Bu sebeple bu vaziyetten faydalanmak için bir sonraki küresel sahneyi bütün detayları ve karmaşıklığıyla kavramak ve derin bir farkındalığa sahip olmak ülkelerimiz için mühimdir. Bu değişimler, bölgeye yeni bir realiteyi ve meydan okumaları mecbur bırakabilir.” uyarısında bulundu.

Eski Başbakan Al Sani, paylaşımını “Bizler buna hazır mıyız ya da hazır olacak mıyız?” sorusuyla tamamladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.