Katar Şeyhi’nin Lüks Oteli Ortada Kaldı

Marmaris'te bulunan ve Şeyh Nasser'in 15 milyon dolara aldığı lüks otel, istenilen yüksek kira bedeli nedeniyle ortada kaldı.

Ülkemizin turizm cennetlerinden biri olan Marmaris’te bulunan ve Katar Şeyhlerinden Nasser’e ait olan lüks otel, KDV hariç 1 milyon 200 bin dolar kira istenince ortada kaldı. Kaderine terk edilen lüks yapı için istenilen bu astronomik yıllık kira bölgedeki turizmcilerin de tepkisi çekiyor. Bölge esnafı yapının bir ar önce ilçe turizmine kazandırılması için yetkililerin çalışma yapmasını istiyor.


TURİST DOLUYKEN OTEL BOŞALTILMIŞTI

Tam 189 lüks odası bulunan ve denize sıfır konumda yer alan Munamar Beach isimle otel, 9 sene önce Nasser tarafından tam 15 milyon dolar ödenerek satın alınmıştı. Katarlı milyarderin halka açık olan plajın bir kısmını kapatarak ailesine özel bir tatil köyü yapma çabası ise Marmaris Belediye Meclisi’nde alınan bir karar ile engellenmiş, bölge halkı bu kararı büyük bir sevinç ile karşılamıştı.

Kiracı şirket ile Şeyh’in anlaşamaması sonrası geçtiğimiz yıl Temmuz ayında, otel içinde tam 400 turist varken kapatılmış, paralarını ödemelerine rağmen tatil günü sokakta kalan yerli ve yabancı turistler bu skandal olaya büyük tepki göstermişti. Otelin rayiç yıllık kira bedelinin ise en fazla 500 bin dolar edeceği, istenilen rakamın asla karşılanamayacağı belirtiliyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı