adplus-dvertising

Kastamonu’da kendi kendine yanan evin neden yandığı anlaşıldı!

Kastamonu’da 16 gün içerisinde 17 kez yanan evdeki yangınların, evde yaşayan aile mensuplarından biri tarafından çıkarıldığı anlaşıldı. Aile fertlerinden biri, Diyanet’ten yardım talebinde bulunmuştu.
Takip et
Kastamonu’da kendi kendine yanan evin neden yandığı anlaşıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kastamonu’nun merkez ilçesine bağlı Kurusaray köyünde yaşayan Dadaylı ailesinin yaşadığı ev, 1 haftada 6 defa yanması ile gündeme geldi. Merak konusu olan ev, 16 gün içerisinde üst üste 17 defa yandı. Küçük çapta çıkan yangınlara ise aile kendi olanaklarıyla müdahale etti.

Yangınlar nedeniyle korku yaşadıklarını ifade eden Dadaylı ailesi, evdeki tüm eşyaları da sokağa çıkarttı. Üstü branda ile örtülen eşyaların kimilerinin da çıkan yangınlarda zarar gördü. Evin dışında aileye ait ahır ve samanlıkta da yangınlar çıktı. Samanlıkta çıkan yangında 40 bin lira civarında saman, arpa, buğday gibi tahıl ürünlerinin yandığı söylendi.

Evdeki çekyat, çiçeklik, buzdolabı, çekmece gibi yerlerde esrarengiz bir biçimde çıkan yangınlarla alakalı Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı.

DİYANET’TEN YARDIM İSTEMİŞLERDİ

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ekipleri esrarengiz yangınlarla gündeme gelen evde çalışma başlattı.

Ekipler tarafından yapılan geniş çaplı titiz incelemeler sonucunda, yangınların evde yaşayan Dadaylı ailesinin bir mensubu tarafından esrarengiz bir vaziyet yaratma maksadıyla çıkartıldığı belirlendi.

Aile fertlerinden biri, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yardım talebinde bulunmuştu.

Kastamonu’da kendi kendine yanan evin neden yandığı anlaşıldı!

Olayla alakalı yürütülen soruşturma kapsamında, aile mensupları psikososyal destek almaları için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne yönlendirildiği söylendi. Olayla alakalı soruşturma sürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.