Kasım ayının zam şampiyonu patlıcan oldu!

TÜİK tarafından Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla en çok zam alan üründe belli oldu. Buna göre patlıcan yüzde 24.81'lik artışla Kasım ayının zam şampiyonu oldu. En çok ucuzlayan ürün ise yüzde 38,76 ile karnabahar oldu.
Takip et
Kasım ayının zam şampiyonu patlıcan oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tüketici fiyatları bazında kasımda en fazla fiyat artışı yüzde 24,81 ile patlıcanda, en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 38,76 ile karnabaharda görüldü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre geçen ay patlıcandaki fiyat artışını yüzde 21,71 ile sivri biber, yüzde 19,55 ile LPG (otomobil tüpü dolum) ücreti izledi.

Kasımda fiyatı en çok artış gösteren öbür ürünler arasında yüzde 18,45 ile mücevher, yüzde 15,24 ile domates, yüzde 14,16 ile tüp gaz ücreti yer aldı.

Geçen ay en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 38,76 ile karnabaharda oldu. Bunu yüzde 21,42 ile ıspanak, yüzde 20,12 ile kıvırcık, yüzde 17,54 ile limon, yüzde 14,44 ile pırasa takip etti.

TÜİK’in tüketici fiyatları endeksine göre kasımda aylık bazda fiyatları en fazla artan ürünlerle bunların bir önceki aya göre değişim oranları şu şekilde:

Kasım ayının zam şampiyonu patlıcan oldu!

Kasımda fiyatı en fazla düşen seçilmiş ürünler ile bir önceki aya göre değişim oranları ise şu şekilde:

Kasım ayının zam şampiyonu patlıcan oldu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.