adplus-dvertising

Kaşı açılmasına rağmen devam edip 12. maçında 12. galibiyetini aldı

Kocaeli’de gerçekleştirilen Türk Cumhuriyetleri Uluslararası Profesyonel Kick Boks Turnuvası’nda 69 kiloda kemerin sahibi Doğan Kılıç oldu. Kaşı açılmasına karşın maça devam eden ‘Fırtına’ lakaplı başarılı sporcu, 12. profesyonel maçında 12. galibiyetini aldı. Kılıç, “Benim çok zor bir yaşantım var. 12’de 12 galibiyeti buna borçluyum. Esasında dövüşmek benim için daha kolay” şeklinde konuştu.
Takip et
Kaşı açılmasına rağmen devam edip 12. maçında 12. galibiyetini aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’de gerçekleştirilen Türk Cumhuriyetleri Uluslararası Profesyonel Kick Boks Turnuvası’nda 69 kiloda kemerin sahibi Doğan Kılıç oldu. 22 yaşındaki Eskişehirli sporcu, Azerbaycanlı rakibi Vusal Abasov’u devirerek galibiyete uzandı. Kılıç, aldığı darbeyle kaşının açılması üstüne doktorun devam etmemesi yönündeki talimata karşın maça devam etti. Mücadeleyi 3-0’lık skorla tamamlayan Kılıç, 12. profesyonel maçında 12. galibiyetini aldı. İstikrarlı bir galibiyet serisi yakalayan ‘Fırtına’ lakaplı sporcu, “Benim çok zor bir yaşantım var. 12’de 12 galibiyeti buna borçluyum. Esasında dövüşmek benim için daha kolay” cümlelerine yer verdi.

Kaşı açılmasına rağmen devam edip 12. maçında 12. galibiyetini aldı

“Beni uluslararası arenalarda göreceksiniz”

Kaşı açıldıktan sonra doktorun uyarısına karşın müsabakayı bitirmeye kararlı olduğunu dile getiren Doğan Kılıç, “Maçta çok tutuktum, tam olarak yüzde yüz performans gösteremediğim için üzgünüm. Daha iyi performans sergileyebilirdim, maç daha erken bitebilirdi. Her maç benim için tecrübe, çok şükür kazandım maçı. Kaşımda bir açılma oldu. Biraz tedirgin oldum. Doktor devam etmememi belirtti ama ben bitirmekte kararlıydım. Şüphesiz beni uluslararası arenalarda, Avrupa’da ve dünyada da göreceksiniz. Sıkı çalışıyorum, yola devam” ifadelerini kullandı.

“Dövüşmek benim için daha kolay”

12 maçlık galibiyet istikrarının sorulması üstüne Kılıç, “Benim çok zor bir yaşantım var. 12’de 12 galibiyeti buna borçluyum. Esasında dövüşmek benim için daha kolay” cevabını verdi.

Kaşı açılmasına rağmen devam edip 12. maçında 12. galibiyetini aldı

Seda Duygu Aygün: “Galibiyet serisine yenilerini eklemeye devam edeceğiz”

Doğan Kılıç’ın antrenörlüğünü yapan eski dünya şampiyonu Seda Duygu Aygün ise, “Doğan Kılıç bu müsabakaya çok iyi hazırlanarak geldi. Rakibimiz zaten önceden tespit edilmişti. 12. maçını kazandı ama kafa yemesiyle şanssız bir kaş açılması yaşadı. Ona karşın moralini bozmadan maçı hakkıyla kazanmasını bildi. Önümüzdeki maçlara bakıp inşallah galibiyet serisine yenilerini eklemeye devam edeceğiz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.