Kasadan Koyun Yerine Kaçak Göçmen Çıktı

Adana’da polis ekiplerinin çevirdiği bir kamyon şoförü, kamyonun kasasında koyun olduğunu söyledi. Kasayı açan polisler 61 kaçak göçmenle karşılaştı.

Adana’nın Sarıçam ilçesinde meydana gelen olayda, Adana Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde Türkiye’ye İran üzerinden mültecilerin geleceği ihbarını aldı. Polis ekipleri aldıkları ihbarın ardından Adana’nın giriş ve çıkışlarında 5 ayrı uygulama noktası oluşturdu.

İncirlik Park Alanı uygulama noktasında sürücü Mehmet G.’nin kullandığı bir kamyon durduruldu. Kasası naylon branda ile kapalı olan kamyon şoförüne kasada neler olduğu soruldu. Sürücü Mehmet G. İse polislere, kasada koyun taşıdığını ve İstanbul’a götürdüğünü söyledi. Polis ekipleri koyunların evraklarını görmek isteyince gerçek gün yüzüne çıktı.

SINIR DIŞI EDİLECEKLER

Kasayı açan polis ekipleri, 61 mülteci ile karşı karşıya geldi. Polis ekipleri mültecileri tek tek kamyon kasasından indirerek kimliklerini belirledi. Kaçak göçmenlerin 29’unun Pakistan, 21’inin Afganistan, 11’inin Bangladeşli oldukları tespit edildi. Göçmenler işlemlerinin ardından Adana İl Göç İdaresine sınır dışı edilmeleri için gönderildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı