Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Doktor Uğur Tolun’u (51), Kocaeli Kartepe bölgesinde evinden çıktıktan sonra bir daha haber alınmamıştı. Tolun’u bulmak için 100 kişilik arama kurtarma ekibi çalışmalarını sürdürüyor.
Takip et
Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Başiskele ilçesinde özel bir hastanede görev yapan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Uğur Tolun, çarşamba günü Kartepe ilçesindeki evinden ayrıldı. Kamyoneti ile gezmeye çıkan Uğur Tolun’dan bir daha haber alınamadı. Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, AKUT ve İHH’nin karla kaplı dağlarda yaptığı tüm aramalara karşın Dr. Tolun’a ulaşılamadı.

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Bu sabah JAK, AFAD, AKUT ve İHH ekipleri, yaptıkları toplantının ardından yaklaşık 100 kişilik ekiple Maşukiye, Kuzuyayla, Derbent, Geyik Alanı, Uçurtma Tepesi ve Kartepe’nin en yüksek noktası olan antenler bölgesinde arama çalışması başlattı. Aramalar gün boyu bölgede devam edecek.

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Arama faaliyetleri sırasında gelen asılsız ihbarların işlerini zorlaştırdığını belirten AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı, “Bugün bulmak istiyorduk, ümitliydik ama nereye gittiysek bir sonuç alamadık. Kartepe’de yarın yapacağımız çalışmalarla doktorumuzu bulmayı ümit ediyoruz. Bir sürü ihbar geliyor ve gün geçtikçe de bu ihbarların sayısının artacağını tahmin ediyoruz. Bugün gelen ihbarlar da asılsız ihbarlardı. Vatandaşlarımızdan şunu istiyoruz. Konu hakkında bilgileri varsa tabii ki paylaşsınlar ama asılsız ihbarlar ekiplerin koordinasyonunu bozuyor. Ekiplerin yönünü değiştirip, o ihbara gönderiyoruz, dolayısıyla zaman kaybediyoruz. Bu nedenle eminseler, bununla ilgili bilgileri varsa paylaşsınlar ve bu konuda biraz daha titiz olmalarını istiyorum” diye konuştu.

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Arazide yapılan fiziki aramaların dışında masa başında da çalışmaların devam ettiğini ifade eden Recep Şalcı şöyle konuştu: “Kartepe’de Kuzuyayla civarındaki her yer tarandı. Balaban yolu tarandı, Nusretiye’den gelen yol tarandı, hatta AFAD ekipleri botla Sapanca Gölü’nün kıyılarını taradı, yani bir tabir vardır, ‘yer yarıldı da içine girdi’ diye, bugün biraz öyle oldu. Tabii Kartepe’de olmama ihtimali de var. Emniyet güçleri kameralardan çalışmalarını hala sürdürüyorlar. Bu arama- kurtarma çalışmalarıyla iyi bir sonuca varacağımızı ümit ediyorum”

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Valilik açıklama yaptı

Kocaeli Valiliği, Doktor Uğur Tolun’u arama çalışmalarıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Yakınlarının, Dr. Uğur Tolun’un Çarşamba günü akşam saatlerinde kayıp olduğu ihbarında bulunduğu belirtilerek, şu açıklamada bulunuldu:

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

“Kayıp şahsın cep telefonu 13 Ocak tarihinden beri kapalı olduğu bildirilmiş, BTK üzerinden son konum bilgileri alınmıştır. Elde edilen bilgiler doğrultusunda kayıp vatandaşımızı Kocaeli AFAD, Sakarya AFAD, Kırklareli AFAD, Jandarma, JAK, Emniyet, Kocaeli İtfaiyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Zabıta, Kızılay, UMKE, AKUT, İHH, AFGD, Kross Motorcular, Türkiye İzcilik Federasyonu Kocaeli ve ANDA olmak üzere 67 araç, 2 iş makinesi, 5 kross motor, 5 kar motoru, 5 ATV, 1 8X8 kirpi kurtarma aracı, 5 drone, 1 bot ve 169 personelin katılımları ile Kartepe Kuzuyaylası, Altınoluk Yaylası, Sultaniye, Pazaryeri, Suadiye Tabiat Parkı, Eski Yayla Meşruriye, Çilekli, Ercova İnönü Yaylası, Sapanca göl kenarı Serindağ mevkii ve üst bölgesinde arama kurtarma çalışmaları sürdürülmektedir. Arama kurtarma çalışmalarına havadan destek vermek üzere talep edilen helikopter hava muhalefeti dolayısıyla katılamadığından, aramalar drone ve yer ekipleri ile devam etmektedir.

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Her ihtimali değerlendiren ekiplerimiz Sapanca Gölü ve çevresinde karada ve suda tarama yapmış, sonuç alınamamıştır. 14 Ocak tarihinden itibaren yapılan arama çalışmaları bugünde devam etmekte olup, arazi şartlarının güçlüğü, mevsim şartlarının zorluğuna rağmen Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un gözetim ve denetiminde çalışmalar netice alınana kadar sürdürülecektir.”

Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!Kartepe’de kaybolan doktor Uğur Tolun’dan haber yok!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.