adplus-dvertising

Kartal’da bir hırsız, apartman girişindeki demir korkulukları parçalayarak çaldı

Kartal’da bina önüne gelen bir kişi, apartmanın kapı girişinde bulunan demir korkulukları parçalayarak kısa zamanda çaldı. O anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.
Takip et
Kartal’da bir hırsız, apartman girişindeki demir korkulukları parçalayarak çaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay dün 15.00 sıralarında Kartal’da yaşandı. Edinilen bilgiye göre sokak üstünde bulunan 5 katlı binanın önüne gelen bir kişi, önce duvarın üzerinde oturarak bir müddet etrafı kontrol etti. Çevrede kimsenin olmadığını gören hırsız oturduğu duvardan kalkarak bina önünde bulunan demir korkuluklara yöneldi. Korkulukları yerinden sökmek için sallamaya başlayan hırsız bir parçasını kopardığı merdiven korkuluklarını kısa zamanda yerinden sökerek çaldı. Kapı girişinde bulunan demir korkulukları gündüz vakti kendisini görebilecek kimseye aldırış etmeden çalan hırsız amacına ulaştıktan sonra olay yerinden uzaklaşarak gözden kayboldu. Olayın meydana geldiği mahallenin Muhtarı Erhan Gümüş ise, demir korkulukları çalan hırsızın aynı mahallede 4 ayrı adreste demir korkuluk çaldığını ve bu hırsızların bir an önce yakalanması gerektiğini belirtti. Öte yandan meydana gelen hırsızlık anı güvenlik ise kamerasına an be an yansıdı.

Son zamanlarda bu tarz hırsızlıkların mahallede sıklıkla meydana geldiğini söyleyen mahalle Muhtarı Erhan Gümüş, “Son günlerde yoğun bir biçimde ihbar alıyoruz. Binaların önündeki korkulukların çalındığına dair vatandaşlardan devamlı şikayetler geliyor. Bugün de bir kişi korkulukları sökerek almış ve götürmüş. Biz bunları devamlı ihbar ediyoruz. Emniyetimizden bu konuda yardım istiyoruz. Bu hırsızların yakalanıp cezalandırılmasını istiyoruz. Yürüyemeyen ya da engelli vatandaşlar için yapılan korkulukları acımasızlar söküp çalıyorlar. Kamera görüntülerine baktığımızda hırsız önce oturup etrafa bakıyor daha sonra korkuluğun yanına gidip sallıyor, tekmeleyerek söküp götürüyor. Bölgedeki hurdacılara satıyorlar. Biz bunların artık önüne geçmek istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın binalarına güçlükle yaptırdıkları bu korkulukları çalan emek hırsızlarının cezalandırılmasını istiyoruz. Bu hırsızlık dört ayrı yerden geldi ve aynı hırsız olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.