Kartal’da Aydos Ormanları Alevlere Teslim Oldu!

İstanbul’un Kartal ilçesinde başlayan yangın yeşilliği ile ünlü Aydos’u esir aldı. Alevler zaman zaman rüzgarın etkisiyle şiddetini artırıyor.

Kartal’da henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı başlayan yangın büyük bir alanı kapladı. İlçe merkezinden görünen dumanların arasında zaman zaman alevlerin yükseldiği görüldü. Olay yerine vatandaşların ihbarı üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken söndürme çalışmaları devam ediyor.

PİKNİKÇİLER BAŞ ŞÜPHELİ

Aydos ormanları özellikle çevre halkı tarafından hafta sonlarında ziyaret edilen alanların başında geliyor. Sık orman örtüsü sebebiyle yetkililer tarafından sürekli olarak ateş yakılmaması konusunda uyarılar yapılsa da gelen ziyaretçiler mangal yakmaktan bir türlü vazgeçmiyor. Başlayan yangınında bu mangal ateşinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Alevlerin yükselmesiyle birlikte birçok vatandaş itfaiyeyi arayarak yangın ihbarında bulundu. Uzaktan elde edilen görüntülerde ormanın büyük bir bölümünün alevlere teslim olduğu görünüyor. Bölgeye söndürme çalışmaları için giden itfaiye ekiplerine Kartal Belediyesi’nin de destek olduğu gelen haberler arasında. Yetkililerden edinilen bilgide olayda can kaybı yaşanmazken çalışmalara havadan da destek verildiği belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı