adplus-dvertising

Kars’ta nefesleri kesen deprem tatbikatı

Kars’ta gerçeği aratmayan deprem tatbikatında ekiplerin hızlı ve koordineli çalışmaları dikkat çekerken, enkaz altında kalan vatandaşlar ise ekipler tarafından çıkarıldı.
Takip et
Kars’ta nefesleri kesen deprem tatbikatı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kars’ta 2022 TAMP Saha Deprem Tatbikatı düzenlendi. Bütün kurumların katılım sağladığı tatbikatta, senaryo gereği deprem oldu. Depremden dolayı yaralılar ve enkaz altında kalanlar oldu. Depremin hemen sonrasında harekete geçen ekipler, kısa zamanda olay yerine intikal etti.

Kars’ta nefesleri kesen deprem tatbikatı

AFAD, UMKE, 112, Jandarma, JAK timleri, İtfaiye ekipleri ve öbür kurumlar, olay yerinde önce yaralıları deprem alanından uzaklaştırdı. Sonrasında arama kurtarma ekipleri enkaz altında kalanları aradı. Enkaz altında kalanlar titiz bir çalışmanın sonrasında mahsur kaldıkları yerden çıkarılarak ambulanslara taşındı.
Deprem anında çıkan yangın ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Vali/Belediye Başkan Yardımcısı Türker Öksüz, tatbikata katılanlara teşekkür etti.

Kars’ta nefesleri kesen deprem tatbikatı

Öksüz, “Bugün 62 araç ve gereç, 235 de personel tatbikata katıldı. Ben tüm katılan kurumları tebrik ediyorum. Güzel bir tatbikat oldu. 2022 senesini tatbikat senesi olarak en iyi biçimde değerlendirmeye çalışacağız. Çünkü afet öncesi yapılan afeti engelleyici çalışmalar ekonomik kayıplarımızı, sosyal kayıplarımızı ve daha önemlisi can kayıplarımızın engellenmesi için hayati önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Havalimanı yolu üstünde gerçekleştirilen 2022 TAMP Saha Deprem Tatbikatı, Vali Türker Öksüz, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Jandarma Müdürü Albay Hıdır Ayçiçek, AFAD Müdürü Oktay Ayğan, kurum ve daire amirleri ile öğrenciler katıldı. Tatbikat gerçeği aratmazken, tatbikata katılan ekiplerin olası afetlere karşı hazır olmaları ise dikkat çekti. Bu tür tatbikatların aralıklarla düzenleneceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.