adplus-dvertising

Kars’ta 12 yaşındaki çocuk kayıp: Ekipler arazide kaybolan çocuğu arıyor

Kars’ta hayvanları otlatan 12 yaşındaki çocuk kayboldu. Akşam eve gelmeyen çocuktan haber alınamıyor.
Takip et
Kars’ta 12 yaşındaki çocuk kayıp: Ekipler arazide kaybolan çocuğu arıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay Kars merkeze bağlı Halefoğlu köyünde yaşandı. Kuzeni Reşo Altun ile beraber köy arazisinde hayvanları otlatan Tarık Altun, havanın yağmurlu olmasından dolayı eve gönderildi. Bir kısım hayvan ile beraber köyün yolunu tutan Tarık Altun, havanın kararması ve yağmurlu olmasından dolayı kayboldu.

Tarık Altun’un eve gelmediğini fark eden anne Selma Altın ve baba Oktay Altun, her tarafta çocuklarını aramaya başladı. Vaziyet jandarma, AFAD, UMKE, 112 sağlık ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen ekipler köylülerle beraber Tarık Altun’u aramaya başladı. Ortalama 5 saattir haber alınamayan Tarık Altun’un bulunması için köylüler de ortalama 200 traktörle arama çalışmalarına destek verdi.

“Jandarma termal kamera ile arama başlatı”

Öte yandan tüm aramalara karşın bulunamayan Tarık Altun’u bulmak için İl jandarma Komutanlığı’na bağlı termal kameralı araç olay yerine getirildi. Termal kamera ve ısı duyarlı araçla jandarma da tekrardan arama başlattı. Havanın yağmurlu olması arama çalışmalarını aksatırken, Tarık Altun’un yakınları da çocuklarının bir an evvel bulunmasını istiyor.

Selma ve Oktay Altun çiftinin 5 çocuğunun 3’üncüsü olan Tarık Altun’un arama çalışmalarına havanın kararması ve yağmurlu olmasından dolayı ara verildi. Arama çalışmalarına sabah eren saatlerde tekrar başlanacağı öğrenildi.

Kars’ta 12 yaşındaki çocuk kayıp: Ekipler arazide kaybolan çocuğu arıyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.