adplus-dvertising

Karşısına çıkan ayıyı bağırarak korkutup kaçırdı

Bayburt’ta bozayı köy meydanına indi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Ayıyı biranda karşısında gören bir vatandaşın anlatımı ise dinleyenleri kahkahaya boğdu.
Takip et
Karşısına çıkan ayıyı bağırarak korkutup kaçırdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine bağlı ve merkeze 23 kilometre uzaklıkta bulunan Yukarıkırzı köyünde sabah saatlerine doğru bir ayı etrafta koşarken, köydeki güvenlik kameralarına takıldı.

Etrafta kimsenin olmadığı saatleri fırsat bilen ayı başıboş bir biçimde koşarken köy meydanında bulunan çay ocağının güvenlik kameralarına yansıdı. Köy meydanına kadar inen ayıyı sabah namazından çıkan cemaat gördü. Vaziyeti köy sakinlerinin muhtara bildirmesi üstüne muhtar güvenlik kameralarını inceledi. Kamera görüntülerini izleyen muhtar Enver Gür, ilk kez köy meydanına ayının indiğini, bu vaziyet karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini vurguladı.

Karşısına çıkan ayıyı bağırarak korkutup kaçırdı

“Ayı bana sinirli bir biçimde bağırdı ben de ona bağırınca korkup kaçtı”

Köyde yaşayan Asım Durmuş adlı bir vatandaş, sabah namazından sonra evine gittiği esnada ayının bir anda önüne çıktığını kaydetti. Şaşkınlık ve korku içerisinde ayıyla göz göze gelen Durmuş, ayının kendisine bağırdığını, o panikle kendisinin de ayıya yüksek sesle bağırarak kendini savunduğunu belirterek, “Sabah namazından çıktım, mezarlığın orada dua okudum. Dönüşte bir baktım ayı yukarıdan aşağı doğru geliyordu. Ayıyı görür görmez aha ayı dedim. Aramızda 10 metre falan var bir anda sinirlendi, bağırmaya başladı. Ben de ona yüksek sesle bağırdım yoldan aşağı gitti. Ben çok yüksek sesle bağırdım köyün aşağısında Muğdat diyerek arkadaş duymuş. Yavru ayı değildi, büyük, kocaman bir ayıydı” diyerek konuştu.

Karşısına çıkan ayıyı bağırarak korkutup kaçırdı

Ayıyı gördüğünü belirten köy sakinlerinden İsmail Hakkı Köksal arkadaşına “ayıya bak ayıya diye” şaşkınlık içinde seslendiğini söyleyerek, “Ben sabah namazından çıktım, şu an dikildiğim yere doğru alttan yukarı geliyordu. Ahmet’e seslendim, Ahmet ayıya bak ayıya, ayı bize bir hırladı kaçtı yukarı doğru. Asım’ı telefonla aradım onun olduğu yere gidiyordu çünkü. Asım da bana buraya gel, ayı bana saldıracak şeklinde konuştu. Asım’ın rengi bezi atmıştı bembeyaz olmuştu” ifadelerini kullandı. Yukarıkırzı köyü Muhtarı Enver Gür ise köy meydanına ayının geldiğine inanmadığını, görüntüleri izledikten sonra da şaşkınlığını gizleyemediğini belirterek, “Camiden çıkan vatandaşlar köyde ayı görmüşler ve ben buna inanamadım. Ardından güvenlik kameralarına baktığımda ben de şaşırdım, köy meydanına ayının geldiğine ilk defa tanık olduk. Ayı biraz sağda solda koşuşturduktan sonra ilerideki Asım arkadaşımızın olduğu yere giderek orada arkadaşımıza ateşli bir biçimde bağırmış, Asım da ayıya bağırınca ayı kendini ormanlık alana atmış, gözden kaybolup, gitmiş” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.