Karşıdan Karşıya Geçen Yayalar, Kameraya Alınıyor

Türkiye'nin birçok yerinde yaya geçişlerinde denetim yapan ekipler, karşıdan karşıya geçen vatandaşları anbean kameraya kaydediyor.

Son dönemlerde Türkiye’nin birçok şehrinde yaya geçişlerinde denetim yapan ekipler, trafik kurallarını ihlal eden vatandaşlara cezai işlem uyguluyor. Bu uygulama bazı vatandaşların takdirini toplarken, bazıları tarafından sert bir dille eleştirildi. Polis ekipleri, itiraz edecek yayalara karşı da kamera ile sürekli görüntü alıyor.


Türkiye, son dönemlerde alışık olmadığı bir uygulama ile karşı karşıya. Birçok kentimizde özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaya geçişlerinin yoğun olduğu yollarda bekleyen polisler, trafik kurallarına uymayarak kırmızı ışıkta geçen yayaları tek tek tespit ediyor. Tespit edilen yayaların kimliklerini alan ekipler, kişi başı 230 liralık cezai işlem uyguluyor. Ne olduğunu anlamayan vatandaşlar, ilk başta olayı şaka zannetse de sonradan durumun ciddiyetinin farkına varıyor.

UZUN SÜRE DİL DÖKSELER DE İŞE YARAMADI

Son olarak Isparta’da ve İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde yapılan denetimlerde, çok sayıda vatandaşa ceza yazıldı. Türk insanının yabancı olduğu bu uygulama kurallara uyan vatandaşlar tarafından büyük destek görürken, bazı vatandaşlar tarafından da sert ifadelerle eleştiriliyor. Kuralları ihlal ettiği anlar polis tarafından kameraya kaydedilen vatandaşlar, uzun süre dil döküp cezaya itiraz etse de ekipler geri adım atmıyor. Bu uygulamanın 81 ilde hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı