Karlov Suikastı Davasında 3 Sanık Tahliye Edildi

Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastı davasında tutuklu 3 sanık daha tahliye edildi.
Karlov Suikastı Davasında 3 Sanık Tahliye Edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un 19 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da FETÖ/PDY mensubu polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından resim sergisinde konuşma yaptığı esnada silahla vurularak öldürülmesi ile alakalı Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan davaya devam edildi. Duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. Mahkeme, daha önce savunma gerçekleştirilen sanıklara, dosyaya giren evrak ve tanık ifadeleri açısından ek savunma yapmaları için söz verdi.

SERGİNİN KOORDİNATÖRÜ SAVUNMA YAPTI

Suikastın yapıldığı serginin koordinatörlerinden olan sanık Mustafa Timur Özkan, serginin Rus asıllı 2 koordinatörünün dosyada tanık, kendisinin ise sanık olduğunu söyleyerek, suçsuz olduğunu söyledi.

FETÖ ABİSİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN SANIK SUÇLAMALARI REDDETTİ

Suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’deki ‘abisi’ olduğu bildirilen Şahin Söğüt de medyada hakkında yalan haberler yayınlandığını iddia etti. Mahkeme başkanı, Söğüt’e, göz altına alındığı sırada kırmaya uğraştığı cep telefonuna ait bilirkişi raporunun dosyaya eklendiğini söyleyerek, bununla alakalı savunma yapmasını talep etti. Bilirkişi raporunda, Söğüt’ün incelenen telefonunda, FETÖ’nün ByLock’un ardından kullanmaya başladığı ‘Falcon’ isimli kriptolu haberleşme programının bulunduğu, ABD’ye ait sahte telefon numarası, IP saklamak için kullanılan VPN ve telefon hafızasını temizlemek için kullanılan bir program olduğu bildirildi. Şahin Söğüt ise raporda, adı geçen programı kullanmadığını iddia etti.

3 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Diğer sanıkların savunmalarının sonrasında ara kararını duyuran mahkeme, suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın eski ev arkadaşı Sercan Başar ile suikastın yapıldığı serginin koordinatörlerinden Mustafa Timur Özkan ve Kağan Bülbül’ü, ev hapsi şartıyla, tahliye etti. 7 sanığın tutukluluk durumunun devam etmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.