adplus-dvertising

Kariyer Atlası’nda sektör temsilcileri ve öğrenciler bir araya geldi

Atlas Üniversitesi öğrencileri, 40 şirketin temsilcileri ile kariyer günlerinde bir araya geldi. Etkinlik kapsamında, üniversite öğrencilerine iş olanağı ve geleceğe yönelik vizyon yaratma konuşuldu.
Takip et
Kariyer Atlası’nda sektör temsilcileri ve öğrenciler bir araya geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Atlas Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kariyer Atlası, Atlas Üniversitesi Öğrencileri ile sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Atlas Üniversitesi Vadi Kampüs’te gerçekleşen kariyer günleri etkinliğinde farklı sektörlerin kurumsal temsilcileri, öğrencilere kendi sektörleri konusunda bilgiler sunup, iş ve staj imkanları hakkında bilgiler verdi. 40 şirketin yer aldığı etkinlikte kurulan stantların yanı sıra seminer ve söyleşilerle öğrencilere kariyer tavsiyelerinde de bulunuldu.

“Amacımız öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktır”

Kariyer günlerini her yıl yaptıklarını ifade eden Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Küçük, “Bu Şekilde tarz etkinliklerde öğrencilerimizi mezun olmadan önce ülkemizin öncü firmalarımızla bir araya getirip vizyon yaratmayı amaçlıyoruz. Ortalama 40 şirketimiz etkinliğimize katıldı. Öğrencilerimiz bu şirketlerle gelecekleri için yön çizme konusunda bilgiler aldı. Sektör temsilcilerin yetkin kişileri konferanslar verdiler öğrencilerimizde maksimum bilgi sahibi oldular. Amacımız öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktır” dedi.

Kariyer Atlası’nda sektör temsilcileri ve öğrenciler bir araya geldi

“Firma olarak mümkün olduğunca onlara vakit ayırmaya çalışıyoruz”

Etkinlik söyleşileri kapsamında Aselsan Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Hakan Karataş Atlas Üniversitesi Öğrencileriyle deneyim ve bilgilerini paylaştı. Firma olarak üniversitede yapılan etkinlikleri yakından takip ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Hakan Karataş, “Bugün gençlerimize dokunmaya çalıştık. Gençlerimize şirketimizde çalışma fırsatları sunduk. Öğrencilerimize dokunabilmek bizler için çok değerli. Üniversitelerimizin çıktıları bizlerin girdileri olacaktır. Öğrenciler okul ardından nelerle karşılaşacaklar, uyum problemini nasıl atlatacaklar gibi soru işaretlerini gidermeye çalışıyoruz. Firma olarak üniversitedeki öğrenciler bizler için çok değerli mümkün olduğunca onlara vakit ayırmaya çalışıyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.