Karısını Vurduktan Sonra Ölü Bulundu

Kağıthane’de boşanma sürecinde olduğu eşiyle barışmak için iş yerine giden Yusuf E., barışma teklifini kabul etmeyince karısını silahla vurdu. Olay yerinden kaçan adam bir süre sonra ölü bulundu.

Olay İstanbul/Kağıthane’ye bağlı Seyrantepe Mahallesi, İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’nde meydana geldi. Bir ay önce kocası Yusuf E.’ye boşanma davası açan ve akabinde annesinin evine yerleşen muhasebeci Öznur E., davanın  görülmesini bekliyordu. Eşiyle barışmak isteyen Yusuf E. ise bir süredir karısının çalıştığı iş yerine giderek onu ikna etmek için çabalıyordu.

ÇİÇEKLE GELDİ SİLAHLA GİTTİ

Bugün tekrar karısının iş yerine barışma umuduyla çiçek alarak gelen Yusuf E., karısını ikna etmek istedi. Genç kadın kararlı olduğunu söyleyince sinirlenen Yusuf E., belinden çıkardığı silahla rastgele ateş etmeye başladı. Silahını üç kez ateşleyen Yusuf E.’nin tabancasından çıkan üç kurşun da talihsiz kadının vücuduna isabet etti. Çevredekiler olay yerine gelip ne olduğunu anlamaya çalışırken Yusuf E. olay yerinden kaçtı.

İş arkadaşlarının ve çevredeki vatandaşların durumu yetkililere bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerindeki ilk müdahalenin ardından sağlık görevlileri tarafından Şişli’deki özel bir hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. 18 yıldır evli oldukları belirtilen çiftin 13 yaşında bir kızı ve 1 yaşında oğlu olduğu öğenildi.

KAÇAN KOCA ÖLÜ BULUNDU

Olay yerinden kaçarak kayıplara karışan Yusuf E.’nin bulunması için polis ekipleri çalışma başlattı. Bir süre sonrayolda ölü olarak bulunan adamın ölüm sebebi araştırılıyor.

Çevredeki dükkanlardan birinde çalışan ve Öznur E.’nin yaşadıklarına tanık olduğunu belirten  Osman Şahin, “Namaz kılıyordum, üç el silah sesi duydum. Metal sesi olduğunu düşündüm. Bağrışmaları duyunca karşımızda bulunan iş yerinde çalışan bir kadının kocası olduğunu düşündüğümüz bir kişi tarafından üç el ateş edilerek yaralandığını öğrendik. Mermilerin biri boynuna, bir ayağına bir de mide boşluğuna isabet etmiş. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. İki çocuğu varmış, çocuklardan biri hastaymış. Çocuklarının geçimini sağlamak adına kendi başına çalışan bir anneden bahsediyoruz. Ağlamak üzereyim, bıktık artık kadın cinayetlerinden. Bu tarz olayların bir daha tekrarlanmaması için idam cezasının getirilmesini istiyoruz. Bu ülkeye artık idam gelsin.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı