Karısını Şoförün Yanındaki Koltuğa Oturduğu İçin Yaktı

Diyarbakır'da eşini yakarak ölümüne sebep olan Can Y. ifadesinde, eşini servis şoförünün yanındaki koltuğa oturduğu için yaktığını söyledi.
Karısını Şoförün Yanındaki Koltuğa Oturduğu İçin Yaktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şirinevler Mahallesi’nde yaşayan ve 3 çocuk sahibi olan Can Y. (35) ile Güllü Y. (30) çiftinin arasında 15 gün önce kıskançlık nedeni ile tartışma çıktı. Tartışma sırasında iddia edilene göre, Can Y., bidonda bulunan benzini eşi Güllü ve kızı Zeynep’in (12) üzerine döktü ve çakmağı ateşe verdi. Alevler içinde kalan Güllü Y. kendisini ikinci kattan aşağı atarak ağır yaralanırken, kızları Zeynep ve Can Y. de yara aldı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Güllü Y., 12 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kaybederken, Can Y. de tedavisinin ardından gözaltına alındı. Gözaltına alınan Can Y. eşine yönelik ‘kasten öldürme’ ve kızına yönelik de ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamaları ile tutuklandı.

“BU BENİM ZORUMA GİDİYORDU”

Can Y. verdiği ifadesinde suçunu kabul ederken, eşi işe daha önce bu konu hakkında tartıştıklarını, olay günü tartışmanın yeniden yaşandığını belirtti. Eşinin çalışmasını istemediğini ama ısrarı üzerine çalışmasına izin verdiğini öne süren Can Y., tartışma sırasında yaşadıklarını anlattı ve eşinin işe gidip gelirken şoför koltuğunun yan tarafına oturduğunu belirtti. Bu durumun zoruna gittiğini belirten Can Y., “Eşimle servis aracında şoförün yanına oturmamasını söylediğim için tartışmaya başladık. Eşim kendisine baskı uyguladığımı, dışarı çıkıp kendisini aracın altına atacağını söyledi. Kızımla bu duruma engel olmaya çalıştık. O sinirle odun kesme makinesi için saklamış olduğum benzini getirerek odaya döktüm. ‘Öleceksek beraber ölelim.’ dedim. Elimdeki çakmağı çaktığımı hatırlamıyorum. Benzini odaya dökerken benim ve eşimin üzerine sıçramış olabilir. Birden beni ve eşimi alevler sardı. Suyla kendimi söndürmeye çalıştım. Aşağıya indiğimde eşim aşağıdaydı. Orada bulunan vatandaşlar onu söndürmeye çalışıyordu.” dedi ve pişman olduğunu belirterek, kızının, annesinin üzerine benzin döktüğünü gördüğüne dair ifadesinin de gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.