Karısını öldürüp cep telefonundan aldatma mesajları atmış!

İSTANBUL’da eşinin kendisini aldattığını ve bu yüzden öldürdüğünü belirten sanık Ünal Özcan’ın ‘aldatma mesajlarını’ cinayetten dakikalar sonra kendisinin attığı gün yüzüne çıktı. Sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı
Takip et
Karısını öldürüp cep telefonundan aldatma mesajları atmış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Büyükçekmece’de 2 çocuğunun annesi, 9 senelik eşini boğarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Ünal Özcan’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. 19 Temmuz 2020’de eşi Sonbahar Özcan’ı uykusunda boğarak katleden Ünal Özcan’ın yargılandığı Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık ile katledilen Sonbahar Özcan’ın ailesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Karısını öldürüp cep telefonundan aldatma mesajları atmış!

Duruşmada, eşi Sonbahar Özcan’ı katletmesine gerekçe olarak gösterdiği mesajları kendisinin attığı ortaya çıkan Ünal Özcan, ilk duruşmada eşini sabaha karşı 04.00 civarında öldürdüğünü ifade etmişti. Dosyaya sunulan bilirkişi raporuna göre ise, Sonbahar Özcan’ın telefonundaki son mesajlaşmalar, katledildikten ortalama bir saat sonra, 05.08 ve 05.20’de atılıyor.

Karısını öldürüp cep telefonundan aldatma mesajları atmış!

Sonbahar Özcan’ın ailesinin avukatı ise duruşmada, Ünal Özcan’ın 19 Temmuz 2020’de sabaha karşı 04.42’de kayınbiraderini arayarak, 04.57’de ise kardeşine mesaj atarak “Bu kara leke fakat bu şekilde temizlenirdi. Gelin cenazenizi alın” dediğini ifade etti.

Instagram üstünden bir erkeğe mesajlar atmış

Avukat, bilirkişi raporunda Sonbahar Özcan’ın ölümünden hemen sonra telefonunda yüklü olan Instagram uygulaması üstünden bir erkek kullanıcıya 05.08 ve 05.20’de mesajlar atıldığını ifade ederek, bu mesajların Ünal Özcan tarafından atıldığına dikkati çekti. Sanık savunmasının sonrasında kararını açıklayan mahkeme heyeti, Ünal Özcan’ı, hakkında hiçbir indirim yapmadan ‘Eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.