Karısını boğan müezzinin oğlu konuştu!

Vaiz olan eşi Özlem Güneş’i (39) boğarak öldüren imam Zülküf Güneş’in duruşmasında dinlenen çiftin 11 yaşındaki oğlu, “Babam, annemi devamlı döver ve küfrederdi. Olaydan önceki tarihte babam, benden annemin beni dövdüğüne dair yalan ihbarda bulunmamı istedi” şeklinde konuştu.
Takip et
Karısını boğan müezzinin oğlu konuştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

​İzmit’te, geçen sene 5 Eylül’de, imam Zülküf Güneş ile vaiz eşi Özlem Güneş arasında münakaşa çıktı. Münakaşa büyüyüp, kavgaya dönüşünce Zülküf Güneş, eşini boğarak öldürdü. Zülküf Güneş, daha sonra polisi arayarak, vaziyeti bildirdi. Sol bileğinde ve boğazında bıçak yaraları olan Zülküf Güneş, hastanedeki tedavisinin sonrasında tutuklanıp, cezaevine gönderildi. Eşinin kendisine saldırdığını öne süren Zülküf Güneş’in vücudundaki yaraları inceleyen Adli Tıp Kurumu doktorları, cezadan kaçmak maksadıyla kendisi tarafından yapıldığını belirledi.

‘ASANSÖRDE SAKLANMIŞ, ÖZLEM GELİNCE DARBETMİŞ’

Kocaeli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın görülmesine bugün devam edildi. Duruşmaya sanık Zülküf Güneş tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katılırken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu. Duruşmada tanık sıfatıyla dinlenen avukat E.K., “Güneş çifti bana anlaşmalı boşanma konusunda geldiler. Görüşmemiz esnasında aralarında münakaşa çıktı ve Zülküf, Özlem’in boğazını sıkarak boğmaya çalıştı. Onu polisi aramakla tehdit ederek dışarı çıkarttık. Bir süre sonra Özlem de gitti fakat Zülküf asansörde saklanmış. Özlem gelince de onu darbetmiş” şeklinde konuştu.

‘KAVGA ÇIKARMAK İÇİN VAR KUVVETIYLE ÇALIŞIYORDU’

Duruşmada söz verilen sanık Zülküf Güneş ise “Ben boşanmak için gittiğim gün Özlem’i boğmaya çalışmadım, bunu kabul etmiyorum. Bizim Özlem’le 11 senelik mutlu bir evliliğimiz vardı fakat benden habersiz İzmit’e tayin istemesi aramızda ufak münakaşaların olmasına sebep olmuştur. 2019 senesinde hac dönüşünde aramızda soğukluk oluştu. Kavga çıkarmak için var kuvvetiyle çalışıyordu. Eşim ilçe vaiziydi. Aynı kurumdan birisiyle mesajlaştığını gördüm. Oğlum da bir erkekle saçı açık biçimde görüntülü konuştuğunu gördüğünü belirtti. Son 1 sene aramız pek iyi değildi. Eşimin psikolojik problemleri vardı ve ilaçlar içiyordu” diyerek konuştu.

‘BABAM, ANNEMİ SÜREKLİ DÖVER VE KÜFREDERDİ’

Tanık sıfatıyla olayın meydana geldiği geceyi anlatan, Güneş çiftinin 11 yaşındaki oğlu da “Olay gecesi uyuduğum için olayın nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum. Babam, annemi devamlı döver ve küfrederdi. Olaydan önceki tarihte babam, benden annemin beni dövdüğüne dair yalan ihbarda bulunmamı istedi. Eğer öyle bir şey yapmazsam kendisini göremeyeceğimi belirtti. Babam devamlı bizde kalmak istiyordu fakat annem istemiyordu. Babam bizimle ayrı kaldığı dönemde faturaları ödemeyerek annemi zor vaziyete sokuyordu. Olay günü annemle babamın arası çok iyiydi” şeklinde konuştu.

‘İNDİRİM UYGULANMASIN’ TALEBİ

Tarafların ifadelerinin tamamlanmasının sonrasında dosyayı değerlendiren cumhuriyet savcısı, mütalaasını açıkladı. Mütalaada sanık Zülküf Güneş’in ‘eşe karşı kasten öldürme’ suçunu işlediğinin sabit olduğuna kanaat getirilerek, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ile cezalandırılması istendi. Savcılık makamı, ‘haksız tahrik’ indiriminin de uygulanmamasını talep etti.

Mahkeme heyeti, tarafların savunmalarını hazırlayabilmeleri için duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.