Kardeşlik Destanı Müzikali 22 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor

Tarihten gelen kardeşlik bağlarıyla, aynı tarihi, kültürü, destanları, kahramanlıkları, acıları ve zaferleri beraber yaşayan, bir millet iki devletin hikayesi sahnelere taşınıyor. Dünya Prömiyeri Ankara’da Genel Sanat Yönetmenliğini ve Yapımcılığını Serhat Turak’ın yürüttüğü Kardeşlik Destanı dünya sahnelerinden önce ilk defa Ankara’da.
Takip et
Kardeşlik Destanı Müzikali 22 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uzun yıllardır Folklör ve Halk Dansları konusunda pek çok başarılı çalışmada imzası bulunan Serhat Turak’ın gençlik hayali olan BİR MİLLET İKİ DEVLET müzikali kısa bir süre sonra gerçeğe dönüşüyor.

Nuh tufanından Nevruz’a, Destanlardan Kahramanlara, Ozanlardan Şairlere, Acılardan Zaferlere Dede Korkut’un gözünden anlatılan Kardeşlik Destanı Dans Gösterisi ile Boğaçhan Hikayesi’nden ilk kadın Kaan Tomris Hatun’a, Alparslan’dan Cevanşir’e, Mehmet Akif’den Ahmet Cevad’a, Aşık Veysel’den Şehriyar Hare Bülbül Destanı’na Bir Millet İki Devlet Türkiye ve Azerbaycan’ın tarihten bugüne kardeşlik bağlarına görkemli bir yolculuk…

Türkiye ve Azerbaycan’ın tarihten bugüne kardeşliğinin anlatıldığı projede; Eşsiz lirik ve halk dansları, tiyatral sunumları, müzikleri, sema gösterimi, kum sanatı gibi pek çok zengin görsel anlatımıyla ile sahnede 100’ü aşkın Türkiye’den ve Azerbaycan’dan sanatçı projede yer almaktadır.

Serhat Turak’ın genel yayın yönetmenliği yaptığı projede, müzik piyasasında büyük başarılara imza atan ünlü müzisyen Taner Demiralp birçok enstrümana ses vermenin yanı sıra düzenlemeleriyle de şarkılara hayat vermektedir..

Daha önce önemli projelerde yer alan sanatçılar Tülay Özer, Zülfü Asadzade, Dünya Tekin, Ebru Yaman, Yasemin Acar, Didem Binat, Demet Doğan, Yasemin Başlantı, Mehmet Diker, Mahmt Diker, Murat Yamandır, Yusuf Çetin müzikaldeki eserleri seslendirmektedir.

Başta Azerbaycan ve Türkiye’de olmak üzere Dünya’nın en önemli sahnelerinde seyircisi ile buluşacak bu dev projenin ilk gösterimi  22 Ekim’de Ankara’da gerçekleşecek.

Kardeşlik Destanı Müzikali 22 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor

Birbirinden değerli ses, saz ve dans sanatçılarının yer aldığı muhteşem proje uluslararası sahnelerde seyirciyle buluşmak için gün saymaktadır.

Kardeşlik Destanı Müzikali 22 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor

Kardeşlik Destanı Müzikaline Bilet Nasıl Alınır?

İki ülke arasında ki kardeşlik tarihi, Türkiye ve Azerbaycanlı 100 muhteşem sanatçı kadrosu, 5 yıl süren bir çalışma, 12 farklı sahne performansı, 45 dk’lık 2 perde ile toplam 90 dk süren eşsiz lirik ve halk dansları ve tiyatral sunumlarıyla tiyatro ve dansın buluştuğu görsel bir şölen…

Dünya Prömiyeri Ankara’da Genel Sanat Yönetmenliğini ve Yapımcılığını Serhat Turak’ın yürüttüğü Kardeşlik Destanı dünya sahnelerinden önce ilk defa Ankara’da.

Bir Millet İki Devlet Kardeşlik Destanı Dans Gösterisi biletleri Biletix aracılığıyla temin edilebilmekte.

Türkiye ve Azerbaycan’ın tarihini sahnelere taşıyan “Bir Millet İki Devlet Kardeşlik Destanı” Gala Gecesi 22 Ekim 2021 Saat 20:00 da Ankara Congresıum Kongre ve Sergi Merkezinde sizlerle.

Kardeşlik Destanı Müzikali 22 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor

Kardeşlik Destanı Müzikaline Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Biletix resmi sitesinde verilen bilgiye göre bilet fiyatları şu şekildedir:

1. Kategori – 224.00 TL
2. Kategori – 196.00 TL
3. Kategori – 168.00 TL
4. Kategori – 140.00 TL
5. Kategori – 113.00 TL
6. Kategori – 84.75 TL

Kardeşlik Destanı Müzikali 22 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.