Kardeş Ülkede, 15 Temmuz Anısına 251 Ağaç Dikildi!

Saraybosna'da, hain darbe teşebbüsünde yitirdiğimiz vatandaşlarımızın anısına ağaçlar dikildi. 251 şehidimiz böylece kardeş ülke Bosna'da yaşayacak.

FETÖ’nün 3 yıl önce tertip ettiği hain kalkışmanın anısına etkinlikler yapılmaya devam ediyor. Bosna Hersek’te de şehitlerimiz unutulmadı. Başkent’te oluşturulan fidanlığa 251 şehidimizi temsilen ağaçlar dikildi. Törene katılan Bosna Büyükelçisi de organizasyonun son derece anlamlı olduğunu dile getirerek memnuniyetini belirtti. Haldun Koç, iki ülke halkının dost olduğunu belirterek “Şehitlerimizi anmamız anlamlı” dedi.


Törene katılanlar arasında bulunan Türk üniversite öğrencisi Betül Karaca da iki ülke ardasında uzun yıllardır süregelen bir bağ olduğunu belirterek “Dosttan öte kardeşimiz olduklarını her fırsatta gösteriyorlar. Biz nasıl onların hep yanındaysak onlar da hep bizim yanımızdalar. Acımızı da tatlımızı da paylaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

BÖLGEYE TURLAR DÜZENLENECEK

Hain darbe girişimi ve şehitlerimiz ile ilgili olarak şehirde bir konferans düzenlenecek ve bir de fotoğraf yarışması düzenlenecek. Hatırlanacağı gibi 1995 yılının 11 Temmuz günü Serebrenitsa’da Sırplar katliam yapmış ve masum Boşnakları öldürmüştü. Türkiye’nin zor dönemlerinde hep yanlarında olduğunu hatırlatan Boşnaklar da fidan dikme programına katılarak desteklerini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Türkiye’den, ilerleyen dönemlerde ormana turlar düzenlenmesi de program kapsamında.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı