Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Rahatlatan Açıklama!

FSM Köprüsü’nde bugün başlayan çalışma, trafik çilesini de beraberinde getirdi. Bu gelişme sonrası bir çalışmanın da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde olacağı haberleri çıkmaya başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada bu iddiaların gerçeğini yansıtmadığını duyurdu.

Okulların kapanması ve tatilcilerin memleketlerine gitmesi ile İstanbul trafiği önemli ölçüde rahatlamıştı. Ancak FSM Köprüsü’nde başlayan asfaltlama çalışmaları, trafiğin rahatlamasına sevinenlerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Bu sabah işe gitmek için yola çıkanlar, köprüde deyim yerindeyse kabusu yaşadı. Çalışma 52 gün sürecek. Bu sabah İstanbul’daki trafik yoğunluk oranı yüzde 44 olarak belirlendi.

İstanbul halkı FSM’nin şokunu atlatamadan bir çalışmanın da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde olacağı haberleri çıkmaya başladı. Kısa sürede hızla yayılan haberlerle ilgili gözler Karayolları Genel Müdürlüğü’ne çevrildi. Birçok sosyal medya kullanıcısı, KGM’ye bir açıklama yapması yönünde çağrı yaptı. Çok geçmeden bu çağrılar karşılık buldu ve KGM, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada haberlerin doğruyu yansıtmadığına vurgu yapıldı.

VATANDAŞ SÜRENİN KISALTILMASINI İSTİYOR

Öte yandan bu sabah yaşanan sıkıntının ardından vatandaşlar 52 günlük sürenin aşağıya çekilmesi yönünde bir kampanya başlattı. Sosyal medyadan konuyla ilgili yetkililere çağrı yapan vatandaşlar, bu sıkıntının ilerleyen günlerde daha da içinden çıkılmaz bir hal alacağına ve çalışmaların hızlandırılarak sürenin kısaltılması talebini iletti. Yetkililer, FSM’deki çalışma süresinin kısaltılıp kısaltılmayacağı konusunda herhangi bir açıklama gelmedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı