Karantina için polisten kaçtı babası yakaladı!

Antalya’da karantinaya alınan mahalleden kaçan oğlunun kentin en işlek caddesinde halsiz bir şekilde yürüdüğünü gören baba, polisi arayarak ihbarda bulundu. Genç adam Covid-19 şüphesiyle özel kıyafetli sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Örnek bir davranış sergileyen baba, “Hastaysa gidip ona buna bulaştıracak. Buna vicdanımız el vermezdi. Yapmam gerekeni yaptım” dedi.

Antalya’da üç gün önce kısmi karantinaya alınan Yeşildere Mahallesi’nde yaşayan Veysel Aytaç (31), karantinadan kaçıp Güllük Caddesi’ndeki babası Abdülkadir Aytaç’ın yanına geldi. Oğlunun halsiz bir biçimde insanların arasında yürüdüğünü gören baba, oğluna kaldırım üstündeki banka oturup oradan ayrılmamasını söyledikten sonra polisi arayarak vaziyeti bildirdi.

Karantina için polisten kaçtı babası yakaladı!

BABASI İKNA ETTİ

İhbarın sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik tedbiri alıp bölgeye sağlık ekiplerini talep etti.

Maske takmadığı gözlenen gence polis takması için önce maske verdi. Genç hastaneye gitmek istemeyince gene devreye babası girdi. Kısa zaman sonra bölgeye gelen sağlık ekipleri, Covid-19 şüphesi bulunan genci bulunduğu yerden almak için özel giysilerini giydi.

TRAFİK DURDURULDU

Bu esnada polis de trafiği kısa süreliğine durdurdu. İlk başta hastaneye gitmek istemeyen genci babası konuşarak ikna etti. Halsiz olduğu gözlenen genç, ambulansa alınarak Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Karantina için polisten kaçtı babası yakaladı!

“VİCDANIM EL VERMEDİ”

Örnek bir davranış sergileyen baba Abdülkadir Aytaç, “10 gündür Zeytinköy’den (Yeşildere Mahallesi) dışarı çıkmıyordu. O bölge karantinaya alındı. Tabii ki ihbar edeceğim. Buraya geldi, halsiz ve keyifsiz bir hali vardı. Tedirgin oldum ve polise ihbar ettim. Zorunluyuz kardeşim. Hastaysa gidip ona buna bulaştıracak. Buna vicdanımız el vermezdi. Yapmam gerekeni yaptım” şeklinde konuştu. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı