Karamanlı Gencin Adını Duyan Şaşkınlığını Gizleyemiyor

Babasının 'Kaşmen' adını verdiği genç, yaptığı araştırmalar neticesinde Türkiye'de bu ismi kendinden başka taşıyanın olmadığını fark etti.
Takip et
Karamanlı Gencin Adını Duyan Şaşkınlığını Gizleyemiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Daha önce ilginç adı ve soyadıyla haberlere konu olanların arasına Karamanlı genç de eklendi. Babasının ölmeden önce 'Kaşmen' ismini verdiği genç, yaptığı uzun araştırmalar neticesinde Türkiye'de bu ismi taşıyan tek kişi olduğunu anladı. İsmini soranlara anlatmakta zorluk çektiğini belirten genç, babasının kendisine neden böyle bir isim verdiğini bilmediğini söyledi.

Karaman'a bağlı Ermenek ilçesinde yaşamını sürdüren genç, isminin ilginçliği ve hikayesiyle haber oldu. Yıllar önce babası tarafından kendisine verilen 'Kaşmen' isminin anlamı hakkında uzun süredir araştırma yapan genç, bir sonuca ulaşamadı. Türkiye'de bu ismi taşıyan tek kişi olduğunu vurgulayan genç, yıllar önce kaybettiği babasının kendisine bu ismi neden verdiğini bilmediğini belirtti. İsmi nedeniyle zaman zaman zorluklar yaşayan genç, insanların bu ismi telaffuz etmekte zorlandığına dikkat çekti.

ABİLERİNİN VE KARDEŞLERİNİN İSİMLERİ NORMAL

7 çocuklu Akpınar ailesinde 5'inci çocuk olan Kaşmen, abilerinin ve kardeşlerinin isimlerinin normal olduğunu vurguladı. Babasının kendisine bu ismi neden verdiğini defalarca annesine ve amcalarına soran genç, onlardan da dişe dokunur bir cevap alamadı. Çevresindekilerin "İsmini değiş" önerilerini dikkate almayan genç, babasının verdiği bu ismi ömrünün sonuna kadar gururla taşıyacağını ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.