adplus-dvertising

Karaman’da baraja düşen hafif ticari araç bulundu

Karaman’da baraja düşen hafif ticari araç AFAD ekiplerinin sualtı kamerası ile yaptığı çalışmada bulundu. Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, aracın yerini belirlediklerini söyleyerek, “Araç içerisinde herhangi bir vatandaşımızın olup olmadığıyla alakalı bir bilgiye sahip değiliz. Temennimiz bir can kaybının olmamasıdır” şeklinde konuştu.
Takip et
Karaman’da baraja düşen hafif ticari araç bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, saat 20.30 sıralarında merkeze bağlı Dereköy sınırlarında bulunan Fisandun Barajında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, oğluyla beraber baraj gölüne balık tutmaya gelen İbrahim Kırcal, duyduğu gürültünün sonrasında bulunduğu yere ortalama 200 metre mesafede bir aracın suya düştüğünü fark etti. Aracın düştüğü yere gelen İbrahim Kırcal, yardım etmek için bağırırken, araç sulara gömüldü.

112 Acil Çağrı Merkezini arayan Kırcal vaziyeti bildirdi. İhbar üstüne olay yerine, AFAD, itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Baraja gelen ekipler aracı bulabilmek için suya indirilen bot ile çalışmaya başladı. AFAD ekiplerinin sualtı kamerası ile yaptığı ortalama 1 saatlik çalışmanın sonrasında hafif ticari aracın suya düştüğü yerin ortalama 6 metre ilerisinde ve derinlikte olduğu belirlendi.

“Büyük bir gürültüyle düştü”

Aracın düştüğünü gören İbrahim Kırcal, oğluyla balık tutmaya geldiğini anlatarak, “Arabamızın yanındayken büyük bir gürültü oldu. Oğlum bana, ‘Otomobil düştü herhalde baba.’ şeklinde konuştu. Baktığımızda otomobilin suda olduğunu gördük. Hemen yardıma koştum, otomobilin başına geldim. Bağırdım, içeride kimse var mı diyerek, ses çıkmadı. Vaziyeti 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdim, ekipler geldi” şeklinde konuştu.

“Aracın yerini belirledik. Temennimiz bir can kaybının olmamasıdır”

Olay yerine gelen Karaman Valisi Tuncay Akkoyun da çalışmaları takip etti. Olayla alakalı açıklama yapan Vali Akkoyun, “Merkeze bağlı Dereköy sınırları içerisinde bulunan Fisandun Barajında yapılan ihbar üstüne buraya geldik. Olaya şahitlik eden vatandaşımızın verdiği bilgiler doğrultusunda bir aracın gölete düştüğü yönünde bilgiler mevcuttu. Bu bilgiyi alır almaz AFAD, sağlık ve öbür ekiplerimizi yönlendirdik. Jandarmamız da lüzumlu önlemleri aldı. Hızlı bir biçimde çalışmalara başladık. Şu anda aracın yerini belirledik. Araç içerisinde herhangi bir vatandaşımızın olup olmadığıyla alakalı bir bilgiye sahip değiliz. Temennimiz bir can kaybının olmamasıdır. AFAD ekiplerimiz çalışıyorlar. Aracın çıkartılmasıyla alakalı arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.