Karadenizli Kadınların Hayatı İzleyici İle Buluşacak

Gerektiğinde sırtında yük taşıyan gerektiğinde evin direği olarak gördüğümüz Karadeniz kadınının hayatı film oluyor.

Karadeniz’in güçlü ve çalışkan kadınlarının hayatı film oluyor. Dik yamaçlarda gece gündüz demeden çalışan hırslı kadınların hayatı, film festivalinde sergilenmek üzere belgesele dönüştürülüyor. Yörenin mücadeleci kadınlarının ön planda olacağı filmde aynı zamanda renkli yaşam biçimleri de beyaz perdeye aktarılacak. Başrolünde gerçek Karadenizlilerin rol alacağı filmde, kadın erkek eşitliği konusu üzerinde durulacak.


BAŞROLDE KARADENİZ KADINLARI

Karadeniz kültürünün en doğal şekilde anlatılması planlanan filmde kadınların sadece çilekeş tarafı değil aynı zamanda bir ailenin nasıl en sözü geçen kişisi olabileceklerinin anlatılması planlanıyor. Gözü kara, dağ tepe demeden gece gündüz çalışan emektar Karadeniz kadınlarının hayatını konu alan filmin yönetmeni, Karadeniz kadınının bilinmeyen yönlerinin izleyiciye aktarılacağını söyledi.

Tüm kadroda yörenin gerçek köylü kadınlarının rol aldığı dizide ayrıca ilk kadın kemençe sanatçısı İlknur Yakupoğlu da rol alıyor. Kemençe sanatçısı, mesleğe ilk başladığı zamanlarda kendisinin de bu mesleği yapan kadın olduğu için çok tepkilerle karşılaştığını belirtiyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı