Karadeniz’de kuru yük gemisi battı

Bartın İnkumu açıklarında Rus bandıralı kuru yük gemisi battı. 4 mürettebat hayatını kaybederken, 6 kişi de kurtarıldı. Arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Takip et
Karadeniz’de kuru yük gemisi battı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bartın İnkumu açıklarında Rus bandıralı “Arvin” isimli bir kuru yük gemisi battı. Denizin yaklaşık 200 metre açığında batan, geminin çevresinde bulunan 3 gemi ise şiddetli rüzgar ve dalgalar nedeniyle bölgeye ulaşamadı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“17 Ocak 2021 tarihinde saat 12.35’de rotası Gürcistan’dan Bulgaristan’a olan ve Bartın İli demir sahasında demirli bulunan Palau bayraklı bir ticari geminin su alarak battığı ihbarının alınması üzerine olay mahalline derhal 1 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi görevlendirilmiş, şu ana kadar yapılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde 6 kişi sağ olarak kurtarılmıştır.

Kurtarılan şahıslardan alınan ilk bilgiler doğrultusunda gemide toplam 12 kişi olduklarının öğrenilmesi üzerine kayıp olduğu değerlendirilen 6 kişinin arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir.”

MSB FIRKATAYN GÖREVLENDİRDİ

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB), Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bartın İnkumu açıklarında batan Rus bandıralı kuru yük gemisini arama-kurtarma çalışmalarına destek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızdan bir fırkateyn görevlendirildi” denildi.

Karadeniz’de kuru yük gemisi battı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.