adplus-dvertising

Karadeniz bölgesi için yeni yağış ve sel uyarısı! 24 Temmuz 2021

Meteoroloji’den 24 Temmuz Cumartesi günü beklenen hava durumuna ilişkin son tahminleri yayımladı. Yapılan değerlendirmelere göre sel felaketinin vurduğu illerde bugün de yağış bekleniyor. Yağış Samsun, Ordu, Giresun, Sinop, Rize ve Artvin’de yer yer çok güçlü olacak.
Takip et
Karadeniz bölgesi için yeni yağış ve sel uyarısı! 24 Temmuz 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İstanbul, Kocaeli, Bartın, Sinop, Kastamonu’nın kıyı kesimleri, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile öğle saatlerinde Denizli’nin güney, Muğla’nın iç, Antalya’nın iç batı kesimlerinin, akşam saatlerinden sonra Denizli ve Uşak çevreleri ile Manisa’nın doğu, Afyonkarahisar’ın batı ve Kütahya’nın güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde güçlü ve yer yer çok güçlü, Sinop ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzeydoğu kesimlerde biraz artacağı, İç Ege’de biraz azalacağı, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök gürültülü sağanak biçiminde beklenen yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde güçlü ve yer yer çok güçlü (21-75 kg/m2), Sinop ve Rize çevreleri ile Artvin’in kuzeyinde güçlü (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, heyelan, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.