Karabük’te koronavirüs paniği! Köyün giriş ve çıkışları kapatıldı

Karabük'te bulunan Cuma yanı isimli köy koronavirüs sebebiyle komple karantinaya alındı. Köye giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Merkeze bağlı Cumayanı köyünde birden fazla Kovid-19 olumlu vakanın belirlenmesi ve vakaların temaslı sayısının oldukça fazla olması sebebiyle 6 Temmuz saat 24.00’e kadar bütün köyü kapsayacak biçimde izolasyon uygulanmasına karar verildiği” bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan öğrencilerin ve en fazla iki velisinin, söylenen tarihlerde sınav evraklarını göstermek şartıyla izinli sayılmalarına ve köyden çıkışlarına müsaade edilmesine, alınan bu kararlara uymayanlara lüzumlu adli işlemlerin uygulanmasına karar verilmiştir.”

Öte yandan Karabük Valisi Fuat Gürel, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şehirdeki vaka sayısında artış gözlemlendiğini, vatandaşların sosyal mesafe kuralı ve maske kullanımına dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.

Valilik olarak alakalı kurumlarla bütün önlemleri aldıklarını anlatan Gürel, vatandaşlardan kurallara uymalarını istedi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı