Karabağ savaşında ölen PKK’lı teröristlerin cesetleri ortaya çıktı!

Karabağ savaşında işgalci Ermenilere desteğe giden PKK’lı teröristlerin cansız bedenleri gün yüzüne çıktı. Ermenistan Sağlık Bakanlığı, 248 cansız bedenin morglarda bekletildiğini doğruladı.
Takip et
Karabağ savaşında ölen PKK’lı teröristlerin cesetleri ortaya çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İşgal altındaki Azerbaycan topraklarının kurtarıldığı Karabağ savaşında işgalci Ermenilere desteğe giden PKK‘lı teröristlerin cansız bedeni Erivan’daki morglarda kaldı. Eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Danışmanı Behruz Hasanov, Azerbaycan bu ölüler arasında PKK’lı teröristlerin bulunduğunu belirtti.

Ermenistan Sağlık Bakanlığı ülkede halen sahibi çıkmayan 248 cesedin morglarda bekletildiğini resmen doğruladı. Ermeni medyası, bu cansız bedenlerin ülke dışından gelen militanlara ait olduğunu yazdı. Ermeni kanalı Azat TV, Ermenistan ve Karabağlı ailelerin ölülerini teslim aldığını ve aradan geçen dört aylık süreye karşın bekletilen cansız bedenlerin ciddi bir sorun teşkil ettiği bilgisini paylaştı.

KARA PROPAGANDA ÇÖKTÜ

Gazetemize konuşan Behruz Hasanov “Savaş döneminde birçok Ermeni destekçisi ülke bize paralı savaşçı iftirası attı. Oysa Ermeni çeteler arasında yüzlerce farklı ülkelerden gelen militan savaştı. Bize saldıran odaklar bunları görmedi. Şuanda Erivan’da meydana gelen olay kara propagandanın çöktüğünün ispatıdır. Azerbaycan devleti, cephede şehit olan ve gazi olan askerlerinin listesini savaştan 20 gün sonra sonlandırdı. Kimliği tespit edilemeyen, muallakta kalan tek bir naaşımız yok. Çünkü bizim saflarımız netti”‘ diyerek konuştu.

BİRÇOK ÜLKEDEN MİLİTAN TAŞIDILAR

Behruz Hasanov “Ermenistan kanadı ise aradan geçen dört aylık zaman zarfına karşın morglarında cansız bedenler bekletiyor. Çünkü bu cansız bedenler Ermenistan ya da Karabağ’da yaşayan Ermenilere ait değil. Kanada, Suriye, İran, ABD, Fransa ve Lübnan gibi ülkelerden Karabağ’a yüzlerce militan taşındı. Onlardan mühim bir kısmı da cephede öldürüldü. Cansız bedenlerin yapılan otopsilere karşın sahibi çıkmadı. Bu kiralık katillerden mühim bir kısmı da Suriye, Irak ve İran’dan gelen PKK’lı teröristler. Uzun süre gizlediler fakat bu skandalı hükûmet içerisindeki muhalifler ortaya çıkardı. Sağlık Bakanlığı da itiraf etmek mecburiyetinde kaldı” şeklinde konuştu.

ERMENİSTAN ÜNİFORMASIYLA SAVAŞTILAR

Türkiye gazetesinin haberine göre Azerbaycan hükûmetinin elinde cephede sağ yakaladığı işgal unsurları bulunduğunu kaydeden Hasanov “Bu kişiler arasında başka ülkelerden gelen çete üyeleri da var. Bugün Rusya’nın ara buluculuğunda bize karşı savaşmak için Lübnan’dan gelen bir keskin nişancı kadın teslim edildi. Fakat hâlen bu kadın gibi başka teröristler var elimizde. PKK’lı teröristlerle beraber bu ithal çeteler Ermenistan üniformaları ile bize karşı savaştı. Birçoğunun cesedini yok ettiler. İşgalden kurtarılan yerlerde bu yönde birçok kanıta rastladık. Tıpkı Afrin’de, Tel Abyad’da, Irak’ta olduğu gibi tüneller kazmışlar. Dağ girişlerinde karargâh yapmışlar. Bu ve benzeri geride bıraktıkları birçok izler var” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı eski danışmanı Hasanov’a göre Ermenistan 44 günlük savaş sürecinde altı binden fazla kayıp verdi ve bu kayıpların 1,600’dan fazlası Ermenistan dışından gelen ithal militanlara ait.

1.600 İTHAL MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ

Ermenistan, Azerbaycan ile yapılan 44 günlük savaşta altı binden fazla kayıp verdi. Bu kayıpların 1.600’den fazlası Ermenistan dışından gelen ithal militanlara ait. Lübnan’dan gelen bir kadın keskin nişancı (sniper) da Azerbaycan askerleri tarafından yakalanarak Rus güvenlik kuvvetlerine teslim edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.