Kar yağışı sebebiyle çoban ve koyunları yaylada mahsur kaldı!

TRABZON'un Maçka ilçesinde, kar yağışı nedeniyle Taş Yaylası'nda mahsur kalan çoban ve sürüsü, ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı, AFAD ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçeye bağlı Taş Yaylası’nda akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle çoban Mahmut Bayrak’ın sürüsüyle beraber mahsur kaldığı yönünde ihbar aldı. Bunun üstüne bölgeye ulaşan belediye ekipleri, iş makineleri eşliğinde kar kütlelerinin yer yer 2 metreyi bulduğu yolu açtı. Uzun uğraşlar neticesi ekipler, yaylada mahsur kalan çoban ve küçükbaş hayvan sürüsüne ulaştı.

Ekipler tarafından kurtarılan ve sağlık vaziyetinin iyi olduğunu söyleyen Mahmut Bayrak, “Yaylaya çıktıktan sonra telefonumun şarjı bitmişti, kimseye haber veremiyordum. Bir akrabam jandarmayı arayarak bana ulaşamadığını söylemiş. Sağ olsun jandarma ekiplerimiz de büyükşehir belediyemizle irtibata geçerek buraya kadar geldiler ve beni kurtardılar. Öncelikle kar yağışının etkili olduğu bölgede yolları açmak için üstün bir çaba gösteren Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ve bütün ekibe çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı