Kar Yağışı Erzurum’u Etkisi Altına Aldı

Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkisini arttıran kar yağışı Erzurum’da günlük yaşamı etkiledi, karın boyutu 20 santimetreye ulaştı.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde dün gece etkisini gösteren kar yağışı bazı illerde günlük yaşamı etkilemeye başladı. Yoğun kar yağışının görüldüğü Erzurum’da, karın boyutu 20 santimetreye ulaşırken, vatandaşlar bu nedenle zor anlar yaşadı.

Yağan kar yağışı Erzurum’u etkisi altına aldı ve ulaşımda aksamalar yaşandı. Trafik durma noktasına gelirken, zincir takarak trafiğe çıkan araçlar da büyük zorluklar yaşadı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kar timleri çalışmalarına başladı. Timler yollarda ve kaldırımlarda biriken karları temizlemek için kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı.Kar Yağışı Erzurum’u Etkisi Altına Aldı

Öte yandan meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, kar yağışının gün içerisinde aralıklarla devam edeceği belirtildi ve vatandaşlar, ulaşımdaki aksamalar, buzlanma, don olayı ve tipi şeklindeki kar yağışları karşısında dikkatli olmaları yönünde uyarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı