Kar tatili haberleri arka arkaya geldi! 10 Ocak 2022

Kar yağışının etkisini arttırdığı Tunceli’nin Ovacık, Nazımiye ve Pülümür ilçelerinde, bütün eğitim kurumlarında eğitime 1 günlük ara verilmesine karar verildi. Bitlis’te de merkez ve Tatvan ilçelerinde kar ve olumsuz hava şartları sebebiyle eğitim ve öğretime ara verildiği duyuruldu.
Takip et
Kar tatili haberleri arka arkaya geldi! 10 Ocak 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberi… Tunceli’nin Ovacık, Nazımiye ve Pülümür ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, şehirde olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü söylendi.

Açıklamada, “Yoğun kar yağışı sebebiyle Ovacık, Nazımiye ve Pülümür ilçelerimizde eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün izinli sayılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

BİTLİS’İN MERKEZ VE TATVAN İLÇESİNDE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bitlis merkez ve Tatvan ilçesinde kar ve olumsuz hava şartları sebebiyle eğitim ve öğretime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları sebebiyle merkeze bağlı resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında, yarın eğitim ve öğretime ara verildiği söylendi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.

Tatvan Kaymakamlığı da etkili olan kar yağışı sebebiyle ilçe merkezi ve köylerdeki bütün okullarda eğitime yarın ara verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engeli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağını duyurdu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.