Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

Son dakika haberi: Bahardan kalma günler son buldu, güneşli hava yurt genelinde yerine pus ve parçalı bulutlara bıraktı. Meteoroloji’nin tahminlerine göre 28 Şubat Pazar gününden itibaren yağışlı hava tekrardan etkisini gösterecek. Yeni haftada yurdun büyük kesiminde kar ve sağanak yağmur etkili olacak. İşte gün gün bütün yurtta hava vaziyeti…
Takip et
Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberi: Bütün yurtta etkisini kaybeden soğuk ve yağışlı hava önümüzdeki günlerde tekrardan geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre 28 Şubat Pazar günü Marmara’nın doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da yağmur ve kar yağışı görülecek. Yağışlar pazartesi günü daha geniş bir alana yayılacak. İşte il il beklenen hava vaziyeti:

25 ŞUBAT PERŞEMBE HAVA VAZIYETI

Bugün yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi bekleniyor. İstanbul puslu 10, Ankara puslu 11, İzmir parçalı bulutlu 16 derece olacak.

Karadeniz’in doğu kesimlerinde ise yer yer sağanak geçişleri olabilir.

Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

26 ŞUBAT CUMA HAVA VAZIYETI

Yarın da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyredecek. İstanbul parçalı bulutlu 14, Ankara puslu 12, İzmir ise parçalı bulutlu 18 derece olacak.

Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

27 ŞUBAT CUMARTESİ HAVA VAZIYETI

27 Şubat Cumartesi günü hava sıcaklıkları bir nebze de olsa artacak. İstanbul parçalı bulutlu 12, Ankara puslu 15, İzmir parçalı bulutlu 19 derece olacak.

Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

28 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ YAĞIŞ GELİYOR

28 Şubat Pazar günü Marmara’nın doğusu ve Karadeniz’de sağanak yağmur bekleniyor. Yağışların Bayburt, Artvin ve Gümüşhane çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul 10 derece yağmurlu, Ankara 12 derece parçalı bulutlu, İzmir ise 17 derece parçalı bulutlu olacak.

Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

1 MART PAZARTESİ HAVA VAZIYETI

Haftanın ve yeni ayın ilk iş gününde yağışlar daha geniş bir alana yayılacak. Sıcaklıklarda ise 4-6 derece arasında düşüş olacak.

İstanbul yağmurlu 9, Ankara bulutlu 9, İzmir ise parçalı bulutlu 14 derece olacak.

Kar yağışının beklendiği illerden Erzurum 2, Artvin 0, Bayburt 2 derece olacak.

Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısıUZUN VADELİ TAHMİN: GELECEK HAFTA KAR VE YAĞMUR OLACAK

Meteoroloji’nin internet sitesinde yer alan orta ve uzun vadeli tahminlere göre 1 Mart Pazartesi günü yurdun geneline yayılacak soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürecek. 2 Mart Salı günü kar yağışının İç Anadolu’nun kuzey bölgelerinde de etkili olması, 3 Mart Çarşamba günü ise yağışların yalnızca doğu bölgelerde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Kar geliyor! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.